OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2024-03-17

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  na  V Niedzielę Wielkiego Postu–17 III 2024

  1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży (i obrazów).. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy: 2. Codziennie trwamy na modlitwie przez wstawiennictwo św Józefa, przeżywając tzw miesiąc                ze św. Józefem , przygotowujący zawierzenie parafii w szczególną opiekę św. Józefowi.w dniu 19 III.                                                                                                                                                     3. Parafialny zespół Caritas już zbiera dary – produkty trwałe przeznaczone dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.                                                                                                                        4.. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach –i na plebanii i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania dzisiejszej niedzieli,(Jeśli ktoś ma taką intencję, to można już składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu,) dzisiaj  przeżywamy  tzw niedzielę gospodarczą , dziękuję za ofiary składane obecnie jeszcze na renowacje figur w kościele w Kotowicach. Dziekuje panu Jackowi Góralskiemu i jego firmie za prace remontowe na dachu kościoła                                                                                                      Rachunek bankowy parafii   PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988 /   Porządek Mszy św:

16 III   2024 – Sobota

1800 + Wiesław Strzelczyk – of koledzy i kol;eżanki z klasy

17 III  2024–  V Niedziela Wielkiego Postu – (tr tzw czarna)

800(P)   W int o bł Boże i zdrowie w rodzinie

945(K)  ++ Genowefa i Józef Chejdysz i zmm z rodziny; Jan Mikołaj Kij

1130/(P)  + Antoni Puć

1230 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

1800(P) ++ rodzice Maria i Zygmunt Kozera, wujek Julian Kozera

18  III 2024  – Poniedziałek

800 W int Heleny i Bartosza o p łaski

1100 Wrocław Archikatedra św, Jana Chrzciciele – uroczystości pogrzebowe                                                                    Jego  Ekscelencji  Księdza Arcybiskupa seniora Mariana Gołębiewskiego, Metropolity Wrocławskiego

19  III 2024– Wtorek  – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

1600 (K) ++ Wojciech i Józefa, Stanisław i Zofia, Józef i Józefa

1800 + Władysław Kurdubski

Zawierzenie parafii oraz naszych rodzin i przyjaciół oraz dobrodziejów w opiekę św. Józefowi.

20  III 2024  Środa                  /nowenna.. do NMP Nieust Pomocy, św. Mikołaja i sw Teresy Benedykty, dz i m 

900  + Pelagia Kozłowska zd Walas – of pracownicy chirurgi szpitala w Chmielniku

21  III. -2024 Czwartek                                          – /  adoracja N Sakramentu g 17.30 ; g. 2300 Godzina Św.                                                                                                                                                                                                                                           

1800  ++ Elżbieta Skowron ; Paweł Gołąbek, urodz

22 III 2024  – Piątek   

Droga Krzyżowa: Kotowice g 16;   Pęgów g 1730

1800  + Lidia Dudek – of  Marta i Mateusz Drozd

23 III   2024 – Sobota

WIELKI – ŚWIĘTY TYDZEŃ

1800 ++ Danuta Goryl 3 r śm; zmm z rodz Goryl i Ozarscy

24 III  2024–   Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

800(P) ++ zmm z rodzin: Stelmaszyk, Borowiec i Smoter

945(K)  ++ Marian, Bolesław, Janina, Barbara Kępa

1130/(P)  ++ Maria i Adam Więckowscy

1230 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

1800(P) ++  Alfreda i Stanisław

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, naszemu J Ek Księdzu Arcybiskupowi Józefowi Kupnemu, Metropolicie Wrocławskiemu i zastępcy przewodniczącego episkopatu Polski,   życzymy  Bożego błogosławieństwa i wewnętrznego pokoju. Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej i św Józefa  oraz dobrego i spokojnego tygodnia

 

W poniedziałek 11 marca odszedł do wieczności J Ek. Ks Arcybiskup senior marian Gołębiewski, Metropolita Wrocławski – wieczne odpoczywanie …………