OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2023-12-17

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  na III Niedzielę Adwentu – 17 XII 2023

 1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jaśniejszy, weselszy, nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności W 3.tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na Roraty
 2. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej (pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych). Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód. W polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilię tej uroczystości.
 3. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę na godz. 24.. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę [bez Mszy porannej].
 4. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na plebanii i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli;.
 5. Dziękuję za składane ofiary, także za opłatki, składane także przelewem na rachunek bankowy parafii      PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988  ;
 6. Dziękuje wszystkim , którzy włączyli się w roznoszenie opłatków – niech Pan Bóg błogosławi Wam i waszym rodzinom.

Porządek Mszy św:

16 XII 2023  Sobota

 • 600 (Roraty)  w pewnej intencji (propria)

( rozpoczyna się II część okresu Adwentu

 • 1800 Dziękcz z pr o bł Boiże i  p łski dla wszystkich wspierających mnie – of Jóżefa

17 XII  2023–  III Niedziela Adwentu (Gaudete)

 • 800(P)   ++ Jóżef, Bogdan, i zmm z rodzin Szkop i Powierza
 • 945(K)   + Jan Mikołaj Kij (z r pogrz)
 • 1130/(P)  rodzice Janina i Stanisław Puchalscy; Ludwika i Stanisław Matczak
 • 1800(P)  Dziękcz za otrzymane łaski oraz za zmm ++ z rodz Duda: Halina, Grzegorz, Katarzyna, Brygida

18 XII 2023 – Poniedziałek

 • 600 (Roraty)  + ks. Robert Strawiński

19 XII  2023 – Wtorek 

 • 1700  (Roraty)  + Ryszard Smson, urodz

20  XII. 2023    Środa – / nowenna. do NMP Nieust Pomocy, św. Mikołaja i sw Teresy Benedykty, dz i m

 • 1700 (Roraty) ++ dusze w czyśćcu vcierpiące

21 XII 2023 – Czw  – św. Piotra Kanizjusza SI, kapł  i dK    /

 • adoracja N Sakramentu  g 1630;  Godz. Święta – g. 23
 • 1700  (Roraty)  Wint Tadeusza o p łaski i w int rodziny

22  XII   2023 – Piątek

 • 1500 chrzest
 • 1700  (Roraty) W int Krzysztofa, dz błag

23 XII 2023  Sobota

 • 600 (Roraty)  ++ dusze w czyśćcu cierp[iące
 • 1800 + Marian Bulejak 6 r śm

24 XII  2023–  IV Niedziela Adwentu

 • 800(P)   + Józef Puć
 • 945(K)   W int k p
 • 1130/(P) W int przez wst NMP o wiare, miłość, zgodę i pokorę w rodz na święta Narodzenia Pana Jezusa

Wigilia Narodzenia Pańskiego

 • 2000(Kotowice) Dziękcz w int rodz Koniecznych za mijający rok z pr o błog na nadchodzący

25 XII 2023 – poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 • 000 (P-tzw. pasterka) za parafian
 • 945 (K) (tzw. o świcie)Dz błag z pr o błog Boże , zdrowiue i opiekę Matki Bożej dla Dagmary Żmuda z okazji urodzin
 • 1130/(P)  (tzw. w dzień – Suma) W int Wiktorii i Karola za sakr małżeństwa ; dz błag
 • 1800(P)  + Franciszka Sykulska

                Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, życzymy  Bożego błogosławieństwa i wewnętrznego pokoju wzystkim życzymy opieki Matki Bożej i swiętych patronów Adwentu oraz dobrego, błogosławionego i spokojnego  przedświątecznego tygodnia