OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2023-11-12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  na XXXII Niedzielę zwykłą  – 12 XI 2023

 1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!
 2. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na plebanii i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli;  Dziękuję mieszkańcom Kotowic za piekne przygotowanie w wczorajszego odpustu ku czci św. Marcina, biskupa i wyznawcy; ks prof. Dr hab. Jerzemu Machnaczowi za przewodniczenie uroczystej sumie odpustowej i skierowane do nas słowo, dziękuję również za obecność, pomoc i wspólną modlitwę ks prof. Mariuszowi Szypie.
 3. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafi PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988       

 

Porządek Mszy św:

11 XI 2023 – Sobota  –I mies –  św Marcina z Tours, bpa  – Święto Niepodległości

 • 1200 (Kotowice – odpust) I – w pewnej int – przewodniczy ks prof. Dr hab. Jerzy Machnacz II – W int Stanisław , urodz dz błag;  II + Wojciech Ptak 1 r śm
 • 1800 ++ rodzice Leokadia i Stanisław

12  XI  2023–  XXXII  Niedziela zwykła 

 • 800(P) + +  Janina i Bronisław Rygas
 • 945(K)   ++ Otylia, Józef i Jerzy Kowalscy; Janina, Kazimierz, Teofila, Piotr Kościołek
 • 1130/(P)  + Zbigniew Kwasek 24 r śm
 • 1800(P)  + Zygmunt Kozera , gr 1

13 XI 2023 – Poniedziałek

 • 900 + Zygmunt Kozera gr 2

14 IX  2023 – Wtorek

 • 1800 W pewnej int (15 r ślubu)   / (poza porządkiem  paraf + Zygmunt Kozera, gr 3)

15  XI. 2023   Środa  – św. Alberta Wielkiego, bpa i dK – odpust w dekanacie, par Wrocław Sołtysowice                / nowenna. do NMP Nieust Pomocy, św. Mikołaja i sw Teresy Benedykty, dz i m         

 • 1800 + Zygmunt Kozera , gr 4

16 XI  2023– Czwartek   – Rocznica poświęcenia kościoła Metropolitalnego (Archikatedry) we Wrocławiu / adoracja N Sakramentu  g 1730;  Godz. Święta – g. 23

 • 1800 + Zygmunt Kozera , gr 5
 • memento: + J Em ks Henryk kard Gulbinowicz (+2021)

17 XI  2023 – Piątek  – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

 • 1800 + Stanisław Wojtyna         / (poza porządkiem  paraf + Zygmunt Kozera, gr 6)

18 XI 2023 – Sobota  – bł . Karoliny Kózkówny; dz i mi

 • 1800 ++ Zbigniew, Grzegorz, Elżbieta Pabian; Jolanta i Grzegorz Kaczmarzyńscy; Franciszek, Stefania, Stanisław Adamowicz   ;   / (poza porządkiem  paraf + Zygmunt Kozera, gr7)

19  XI  2023–  XXXIII  Niedziela zwykła 

 • 800(P) + Janina Skrzypek
 • 945(K)   ++ Tadeusz, Janina, Józef Mrożek, Paulinę, Zofię, Stanisława, Piotra, Dariusza, Katarzynę
 • 1130/(P)  + Stefan Franc 7 r śm i zmm z rodz z obojga str – of żona, dzieci i wnuczęta
 • 1800(P)  + Zygmunt Kozera , gr 8

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, życzymy  Bożego błogosławieństwa i wewnętrznego pokoju Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej oraz dobrego, błogosławionego i spokojnego  tygodnia.

KANCELARIA PARAFIALNA

 jest czynna we wtorki i czwartki przez 30 min po Mszy św,

( natomiast sprawy pilne lub dla tych , którzy nie mogą być w tym czasie – można przyjść codziennie)

Do wieczności odszedł : sp Stanisław Braun – wieczne odpoczywanie …….