OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2023-11-05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  na XXXI Niedzielę zwykłą  – 5 XI 2023

 1. Trwamy w czasie szczególnej modlitwy za zmarłych; do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu.
 2. W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 3. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach.
 4. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na plebanii i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli;
 5. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafi      PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988       

Porządek Mszy św:

4 XI 2023 – Sobota  –I mies –  św Karola Boromeusza, bpa

 • 1730 Różaniec wynagradzający do Niepokalanego Serca NMP
 • 1800 Int Róż R oraz w int Wiesławy Jakub o bł Boże, zdr  i opiekę Matki Bożej

I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz 2130 (w sobote) do godz 800 oraz od g 9 do 1130

5  XI  2023–  XXXI  Niedziela zwykła 

 • 800(P) + + rodzice Kunegunda i Stanisław Czech; Zuzanna i Julian Nestorowscy
 • 945(K)   Int Róż R
 • 1130/(P)  ++ rodzice Maria i Zygmunt Kozera, wujek Julian Kozera
 • 1800(P)  ++ Jan, Ryszard Szczygielscy; Helena Bogumiła, Tadeusz Opałka

6 XI 2023 – Poniedziałek

 • 750 Adoracja Najśw Sakramentu/, 900 ++ Maria Grobelna 4 r śm, Irena Alekso 24 r śm

7 IX  2023 – Wtorek

 • Msza sw za parafian – poza porządkiem paraf (rekol kapł)

8  XI. 2023   Środa

 • nowenna. do NMP Nieust Pomocy, św. Mikołaja i sw Teresy Benedykty, dz i m         
 • 1800 ++ dusze w czyśćcu cierpiące

9 XI  2023– Czwartek   – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie

 • adoracja N Sakramentu  g 1730;  Godz. Święta – g. 23
 • 1800 W int Stanisławy Stelmaszyk 85 urodz; dz błag

10 XI  2023 – Piątek  – św. Leona Wielkiego, papieża i dK

 • 1800 ++ Stanisław Słotwiński i zmm teściowie

11 XI 2023 – Sobota  –I mies –  św Marcina z Tours, bpa  – Święto Niepodległości

 • 1200 (Kotowice – odpust) I – w pewnej int – przewodniczy ks prof. Dr hab. Jerzy Machnacz; II – W int Stanisław , urodz dz błag; III + Wojciech Ptak 1 r śm
 • 1800 ++ rodzice Leokadia i Stanisław

12  XI  2023–  XXXII  Niedziela zwykła 

 • 800(P) + +  Janina i Bronisław Rygas
 • 945(K)   ++ Otylia, Józef i Jerzy Kowalscy; Janina, Kazimierz, Teofila, Piotr Kościołek
 • 1130/(P)  rez
 • 1800(P)  + Zygmunt Kozera , gr 1

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, życzymy  Bożego błogosławieństwa i wewnętrznego pokoju Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej oraz dobrego, błogosławionego i spokojnego  tygodnia.