OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2023-10-15

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  na XXVIII Niedzielę zwykłą  – 15 X 2023

 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także w poniedziałek 16 października– w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 2. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin.
 3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na plebanii i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli;
 4. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

Porządek Mszy św:

14 X 2023 – Sobota  – św. Kaliksta I, pap i m; św. Małgorzaty Marii Alacoque, dz (Dzień nauczyciela)

 • 1800 ++ zmm nauczyciele i pracownicy szkoły w Pęgowie

 15  X  2023–  XXVIII  Niedziela zwykła (św. Jadwigi Śląskiej) Dzień papieski

 • 800(P) ++ z rodz Borowiec, Smoter, Wanda Marc, ks. Wacław Rusiniak SI
 • 945(K)   ++ Henryk, Maria, Henryk Wójcik; Adolf i Bogusław Gruszka
 • 1130/(P) ++ rodzice Maria i Zygmunt Kozera, wujek Julian Kozera
 • 1800(P)  W int Joanna i Michał 3 r ślubu i Jacek 1 r urodz; dz błag

 16 X 2023 – Poniedziałek – Uroczystość św Jadwigi  Śląskiej

 • 900 za parafian

 17 X  2023 –  Wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

 • 1800+ Janina Żelezik – of Marek Bojczuk

 18  X. 2023   Środa –  św  Łukasza Ewangelisty

 • nowenna. do NMP Nieust Pomocy, św. Mikołaja i sw Teresy Benedykty, dz i m         
 • 1800 W int lekarzy: dr Lesława Szpiecha, Grazyny Świątkowskiej, Cecylii Kaniak, Andrzeja Błaszczyka, prof.  Jacka Calika, Osamy Amer, Ewy Jarowicz, , prof. Wojciecha  Witkiewicza, Beaty Mikuła, Elzbiety Marko,oraz w int Ireny i Antoniego o p łaski,, Boże błogosławieństwo i zdrowie

 19 X  – Czwartek  — św. Pawła od Krzyża, kapł; bł. Jerzego Popiełuszki, kapł i m

 • / adoracja N Sakramentu  w ramach nabożeństwa różańcowego   g 1730;  Godz. Święta – g. 23
 • 1800  + Janina Żelezik – of Anna Bojczuk

 20 X 2023 – Piątek  –  sw. Jana Kantego , kapł

 • 1800 ++ Irena i Jan, Jan i Jadwiga

 21 X 2023 – Sobota  – wsp NMP

 • 1800 + Zofia Habińka 2 r śm

 22  X  2023–  XXIX  Niedziela zwykła   (św. Jana Pawła II)

 • 800(P) ++ Anna i Stanisław Stelmaszyk
 • 945(K)   ++ z rodzin Filipek i Zdobylak
 • 1130/(P)  W int Teodor Kopiec 1 r urodz; dz blag
 • 1800(P)  ++ Bogdan, Józef i zmm z rodz Szkop i Powierza

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, lekarzom i pracownikom służby zdrowia, życzymy

Bożego błogosławieństwa i wewnętrznego pokoju Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej Różańcoweji dobrego, błogosławionego i spokojnego  tygodnia.