OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2023-07-23

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  na XVI Niedzielę zwykła  – 23 VII 2023

1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Kiedy Papież Franciszek w 2021 roku ustanawiał Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, miał na myśli nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. Chodzi przecież nie tylko o docenienie ich obecności w kościele podczas liturgii i na prywatnej modlitwie. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnął podkreślić ich obecność i rolę także w rodzinach oraz lokalnych społecznościach. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla Papież w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
  2. Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy  i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.
  3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na plebanii i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.
  4. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii: PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

22 VII 2023 – Sobota – św.  Marii  Magdaleny

• 1800  + Władysław Rywucki 1 r śm     / poza porząd paraf + Kamil Harasim, gr 25

23  VII  2023–  XVI  Niedziela zwykła     (poświęcenie pojazdów)

• 800(P) ++ Teresa i Zenon 1 r śm; Teresa i Wojciech Klikowscy / poza porząd paraf + Kamil Harasim, gr
  • 945(K)  ++ Dominik Kowalski, Stanisław kowalski, rodzice, brat, siostra
  • 1130/(P)  + Teofilk Ogibowski
  • 1800(P)  ++ Stanisław i Krzysztof Goryl

24  VII 2023 – Poniedziałek

• 900 + Irena Jelenik / poza porządkiem paraf + Kamil Harasim, gr 26

25 VII  2023 –  Wtorek  – św. Jakuba Apostoła i św Krzysztofa, m

• 1800 ++ dusze w czycu cierpiące                                 / poza porząd paraf + Kamil Harasim gr 27

26 VII 2023 –  Środa –  śww. Joachima i Anny, rodziców NMP

• nowenna do NMP Nieust Pomocy, św. Mikołaja i sw Teresy Benedykty, dz i m
  • 1800 Dziękcz błag za otym łaski z prośbą o bł Boże, zdr i opiekę NMP  / poza porząd paraf + Kamil Harasim, gr   28

27 VII– Czwartek

• Adoracja N Sakramentu o g 17.30;    Godz Święta – g. 23
  • 1800  ++ Aleksandra i Mieczysław Sudnik     / poza porząd paraf + Kamil Harasim, gr 29

28  VII 2023 – Piątek , św. Szarbela Makhlufa, kapłana

• 900   + Kamil Harasim, gr 30

29 VII 2023 – Sobota – św.  Marty, Marii i Łazarza

• 1800  W int rodziny; dz błag

30  VII  2023–  XVII  Niedziela zwykła

• 800(P) ++ Janina Szymankiewicz; Katarzyna i Jan
  • 945(K)  W int o bł Boże i zdrowie dla rodz Kucharzyk
  • 1130/(P)  ++ Marek Kaczmarski; Małgorzata Pakiet, Anna Kochańska, Jan Bojakowski i zmm z rodziny
  • 1800(P)  ++ Zofia i Wiesław Sławeccy

Zapowiedzi p ślubne: Łukasz Korbut, kawaler, Pęgów i Kaja Borowiec, panna, Wrocław – zap I

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa i wewnętrznego pokoju.

Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej i dobrego, błogosławionego tygodnia.