OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2023-07-02

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  na XIII Niedzielę zwykła  – 2 VII 2023

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!
  2. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
  3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na plebanii i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.
  4. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii;: PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

1 VII 2023 – Sobota –  I mies

• 1730 Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP i Litania do Krwi Chrystusa
  • 1800  W int Róż R, w int p organisty  – imieniny,
  • Adoracja Najśw Sakramentu w Pęgowie od g 21.00(sobota) do 11.30 (niedziela); ; Kotowice po Mszy św

2 VII  2023–  XIII  Niedziela zwykła   – I miesiąca

• 000(P) + Kamil Harasim, gr 4
  • 800(P)  W int Aleksandry i Jana Puć, 47 r ślubu; dz błag
  • 945(K)  W int Róż R; ++ Józefa, Władysława, Helena, Stanisław; Stanisława Zagrodzka – of kuzynki
  • 1130/(P)  ++ Marian Suliga, Antoni Pęciak, zmm z rodz Suliga i Szarek
  • 1800(P)  + Stefan Hauke, urodz

3  VII 2023 – Poniedziałek  – św. Tomasza Apostoła

• 900 + Kamil Harasim, gr 5

4 VII  2023 –  Wtorek  – św. Elżbiety Portugalskiej

• 1800  ++ Rafał Toda 21 r śm, rodzice i zmm z rodziny / poza porząd paraf + Kamil Harasim, gr

5 VII 2023 –  Środa –  św. Antoniego Marii Zaccari, kapł i sw. Marii Goretti, dz i m

• nowenna do NMP Nieust Pomocy, św. Mikołaja i sw Teresy Benedykty, dz i m
  • 1800  W int Ludwik 1 urodz, dz błag              / poza porząd paraf + Kamil Harasim, gr

6 VII– Czwartek –  św. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz – I m     /adoracja NS g 17.30;  Godz Święta – g. 23

• 1800 + Marian Suliga, urodz  – of syn Henryk z rodziną      / poza porząd paraf + Kamil Harasim, gr

7  VII 2023 – Piątek –  I mies

• 1600 (K) ++ Zofia i Stanisław Nowak
  • 1800 W int Aleksandry 18 urodz; dz błag                / poza porząd paraf + Kamil Harasim, gr

8 VII 2023 – Sobota – św. Jana z Dukli, kapł

• 1800  ++ zmm z r: ryglowskich, Pituła, Rumin, Maciej Mikołajczyk    / poza porząd paraf + Kamil Harasim, gr

9 VII  2023–  XIV  Niedziela zwykła

• 800(P)  + Piotr Kozera 14 r śm                       / poza porząd paraf + Kamil Harasim, gr
  • 945(K)  W int Moniki, Mateusza oraz dzieci Adama, Karola; dz błag
  • 1130/(P)  ++ Jan, Józef, Katarzyna Kulik; zmm z r Koziorowskich i Zięba
  • 1800(P)  + Rozalia Pleszewa – of sąsiedzi; Iwona i Małgorzata z rodzinami

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, Panu organiście życzymy Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Boga. Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej i dobrego, błogosławionego tygodnia.