OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2023-06-04

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  na  Uroczystość  Najświętszej Trójcy– 4 VI 2023  .

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  2. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 800 i  1200; w Kotowicach g. 945 (nie będzie już Mszy św o g 18; natomiast w środę wieczorem o g 18 będzie  Msza św z poprzedzającej uroczystości Bożego Ciała. . Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz.12. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: ministranci k kościoła, Róże R; młodzież bierzmowana i ich rodzice oraz rodzice dzieci I Kom. (procesja przejdzie ulicą Polną, Morwową, Akacjową, Polna i Kościelną powróci do kościoła. Prosimy naszych strażaków OSP w Pęgowie o zabezpieczenie procesji.. Włączmy się czynnie w  procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, i  dziewczynki do sypania kwiatów.
  3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na plebanii i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.
  4. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii; dzisiaj i za tydzień także na ubezpieczenie naszych kościołów : PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

3 V 2023 – Sobota –  Urocz Rocznica Konsekracji Kościoła Parafialnego w Pęgowie (1984 r)

• 1100 Uroczystość I Komunii św
  • 1300  W int dziękcz błag – of Sołtys i Stow Rozwoju Pęgowa – (święto trusk)
  • 1730 Różaniec Wynagradzający do Niepokalanego Serca NMP
  • 1800  W int Róż R

4  VI 2023–   Niedziela  IX zw  –  Najświętszej Trójcy

• I niedz miesiąca – adoracja Najśw Sakramentu: Pęgów 9 do 11.30; Kotowice 10.45.
  • 800   W int o potrzebne łaski w rodzinie
  • 945(K)   W int Róż r; ++Dominik Socha 1 r śm, Tadeusz
  • 1130 W int Maksymiliana 1 urodz; dz błag
  • 1800  + Stefan Hauke 3 r śm

5 VI 2023 – Poniedziałek – św. Bonifacego, bpa i m

• 1800 rez

6 VI  2023 –  Wtorek  – św. Norberta, bpa

• 1800  W int Renaty i Jerzego w 30 r ślubu; dz blag

7 VI 2023 –  Środa –   / nowenna do NMP Nieust Pomocy, św. Mikołaja i sw Teresy Benedykty, dz i m

• 1800(z poprz urocz)  W int Pauliny, Marcina Rut i dziieci i w int p Bogu wiadomej

8 VI– Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)  / Godz Święta – g. 23

• 800 ++ Tadeusz szymaszkiewicz; Paulina i Jerzy
  • 945 (K) ++ Piotr, paulina, Katarzyna i Dariusz   / z parocesja
  • 1200  za parafian / z parocesja

9 VI 2023 – Piątek –  św. Efrema, dk i dK (d oktawa Bożego Ciała)

• 1800  ++ dusze w czyśćcu cierpiące

10 VI 2023 – Sobota – wsp NMP (d oktawa Bożego Ciała)

• 1800  W int Małgorzaty i Marka Wesołowskich, 40 r ślubu dz błag i o bł dla dzieci i wnuków

11 VI  2023–  IX Niedziela zwykła

• 800(P) ++ Czesława i Bolesław Bauer, Maria i Józef
  • 945(K) ++ zmm z rodz.: Miernik, Ulatowscy i Kraus   / z procesją
  • 1130/(P) + Rozalia Pleszewa – of Róża św. Jana Nepomucena
  • 1800(P)  W int Roksany Siódmak o bł boże, zdrowie pomyślne leczenie

Zap przedślubne: (z. I) Karol Nowacki, rz kat., Wrocław  i Wiktoria Górecka , rz kat., Pęgów

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków  oraz doświadczenia bliskości Boga także w drugim człowieku. Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej i dobrego, błogosławionego tygodnia.

Do wieczności odszedł śp Benedykt Kowalski z Kotowic – wieczne odpoczywanie …