OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2023-01-29

 

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę  zwykłą 29 I 2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze.
 2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. (…). Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Dlatego też dzisiaj po Mszach św możemy wesprzeć też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne, ofiarą złożoną do puszki.
 4. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na  plebanii i na cmentarzu ; dziękuję za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach.
 5. Dziękuję za składane ofiary osobiście oraz na rachunek bankowy:                  PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988 

Porządek Mszy św.: 

28 I 2023 – Sobota – św. Tomasza z Akwinu, kapł i dK, patrona uczelni i nauki katolickiej

 • 1800  + Alfreda r śm

29 I 2023–  IV Niedziela  zw ( IV po Objawieniu Pańskim)                                                          

 • 800  ++ Teresa; Wacław
 • 945(K) ++ Stanisława i zmm z r Zarzecznych i Koniecznych
 • 1130 W int Tereski 3 urodz
 • 1800  + Zygmunt Fryc 15 r śm

30 I 2023 – Poniedziałek

 • 900(Łac)  W int wnucząt o p łaski, opiekę Bożą i zdrowie

31  I 2023 – Wtorek – św. Jana Bosko, kapł

 • 1800  W int o szczęsliwe rozwiązanie poraz w int Łucji 3 urodz ; dz błag

1 II 2023 –  Środa

 •   / nowenna do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja  oraz  św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)
 • 1800 + Danuta Bulejak  1 r śm

2 II   – Czwartek-  Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej)  

 • adot NS  g 1730  i  Godz  Św – g. 23                                                                          
 • 10 00 + Maria Kozera
 • 1600 (K) + Zdzisław Łabędzki 1 r śm  / Kotowice – przed Mszą sw okazja do spowiedzi św zamiast piątku/
 • 1800 + Krystyna Wacławska – of rodz Głodowicz

3 II 2023 – Piątek – I mies –  św. Błażeja, bpa i m; św Oskara, bpa / błog świec św Błażeja/- spowiedz św

 • 1800  za parafian

4 II 2023 – Sobota –  I miesiąca – wsp NMP

 • 1730 Różaniec Wynagradzający do  Niepokalanego Serca Matki Bożej
 • 1800  W int Róż Różańcowych

Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca od g 21 do godz 8 00.

5 II 2023–  V Niedziela  zw ( V po Objawieniu Pańskim)  /św. Agaty, dz i m – błog wody, chleba i soli   

 • 800  ++  dusze w czyśćcu cierpiące
 • 945(K) W int Róż R oraz za zm ++ Antoni, Zofia, Ryszard Nowak; Józef, Otylia, Jerzy Kowalscy
 • 1130 W int Bogumiły i Feliksa Szymczak; 50 r slubu
 • 1800  W int Panu bogu wiadomej i dziękczynna za otrzymane łaski

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej.  Wszystkim życzymy dobrego, spokojnego  i błogosławionego tygodnia.