OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2022-06-12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  na  Uroczystość  Najświętszej Trójcy– 12 VI 2022

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  2. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,  zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 800 i  1200; w Kotowicach g. 945 (nie będzie już Mszy św o g 18; natomiast w środę wieczorem o g 18 będzie już Msza św z poprzedzającej uroczystości Bożego Ciała. . Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz.12. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: ministranci k kościoła, Róże R; młodzież bierzmowana i ich rodzice oraz rodzice dzieci I Kom. (procesja przejdzie ulicą Kościelną, Wiśniową i Stawową powróci do kościoła. Prosimy naszych strażaków OSP w Pęgowie o zabezpieczenie procesji.. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, i  dziewczynki do sypania kwiatów.
  3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na plebanii i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.
  4. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii; dzisiaj także na ubezpieczenie naszych kościołów :       PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

11 VI 2022 – Sobota – św. Barnaby Apostoła

• 1100 Uroczystość I Komunii Świętej
  • 1800  I W int Małgorzaty i Marka 39 r ślubu oraz dzieci i wnuków; dz błag ; II  + Janina Bartosiewicz, gr

12 VI  2022–  Niedziela (XI zw – I po Zesł Ducha Św) Uroczystość Najświętszej Trójcy

• 800(Pęgów) I W int Moniki  40 ur, Marcina, Kamila o łaskę wiary i zgody w rodzinie; dz błag;   II ++ Genowefa, Anna , Stanisław, Marian z rodz Petrus
  • 945(K)  W int Adrian o bł Boże, zdrowie, dary Ducha Św i opiekę Matki Bożej
  • 1130/ (Pęgów)  I + Józef Konieczny (o M – poza p)  II W int Jan o zdrowie i p łaski; III + Janina Bartosiewicz, gr
  • 1800(Pęgów) ++ Władysław Koziorowski i zmm z rodz

13 VI 2022 – Poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, kapł i dK

• 900(łac)  W int Antoniego i Ireny o p łaski
  • 1800 + Janina Bartosiewicz; gr

14 VI  2022 –  Wtorek  – bł. Michała Kozala, bpa i m

• 1800  I ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron;  II + Janina Bartosiewicz, gr;

15 VI –  Środa – bł . Jolanty  / nowenna do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja

• 1800(z poprz urocz)   I za parafian; II + Janina Bartosiewicz, gr

16 VI– Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)  / Godz Święta – g. 23

• 800 ++ Zofia i Wiesław Sławeccy
  • 945 (K) + Roman Churzępa 16 r śm
  • 1200  I Wynagr za zniewgi N S; II W int Marii i Andrzeja Kaczmarek w 49 r ślubu; dz błag;  III + Janina; gr

17 VI 2022 – Piątek –  św. brata Alberta Chmielowskiego, zak (d oktawa Bożego Ciała)

• 1800 I ++ dusze w czyśćcu cierpiące;  II + Janina Bartosiewicz, gr

18 VI 2022 – Sobota – wsp NMP (d oktawa Bożego Ciała)

• 1800  I W int Filip, ur i Adam o bł Boże , zdr i opiekę Matki Bożej ; II  + Janina Bartosiewicz, gr

19 VI  2022–  XII Niedziela zwykła (II po Zesłaniu Ducha Św – w dawnej oktawie Bożego Ciała)

• 800(P) I++ Krystyna i Marian Mroczka; II W int Natalii Suliga 87 ur dz bł o zdrowie III W int Elżbiety, ur
  • 945(K) + Łukasz Wieczorek – of rodz z Kielc
  • 1130/(P)I W int Halina i Robert Jordan 40 r śl; II++Władysław Koziorowski i zmm z r; III + Janina Bartosiewicz, gr
  • 1800(P) ++ zmm z rodz Ryglowskich, Rumin i Pitułów

Zap przedślubne: (z. III) Tomasz Stanisławski, rz kat., Wróblowice i Paulina Jordan , rz kat.,Pęgów  (zap. III) Wojciech Gawlik, rz kat, Pęgów i Julia Gajda, rz. kat, Brzezinka Średzka.

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga także w drugim człowieku. Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej i dobrego, błog. tygodnia.