OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021-12-25

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę w Oktawie Narodzenia Pańskiego – święto  Świętej Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa (sw. Szczepana, dk i m)– 27 XII 2021 r.

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz wspominamy męczeństwo św. Szczepana, diakona. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
 2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętych.  We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić  za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
 3. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej . Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, natomiast  w sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można także uzyskać odpust zupełny
 4. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, każdą wykonaną pracę przy kościołach i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  i wystrój kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach. Dziękuję za wszelkie prace wykonane w kościele: p. Jolancie i Joannie, strażakom OSP, zespołowi Caritas

Dziękuję za składane ofiary.PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988                             

Porządek Mszy św:

26 XII  2021–  Niedziela Swiętej Rodziny   (sw. Szczepana dk i m – poświęcenie owsa) zbiork na PWT i MWSD

 • 800(Pęgów) I – W int Ireny i Antoniego, dz błag;  II –++Władysław i Dorota Góral i zmm z rodziny
 • 945(K) ++Józef i Władysław Laprus, zmm z rodziny , z rodz Jawór, Zbigniew Długołęcki
 • 1130 (Pęgów-Suma) ++ zmm z rodz Sobiłów, Chrącholów i Płócienników   II- W int o bł Boże i p łaski Dela rodzin Skowronów, Gołąbków i Koniecznych
 • 1800(Pęgów)  W int Ludwik i Halina 63 r ślubu; dz błag 

27 XII 2021 Poniedziałek w Oktawie NP. – św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – (pośw. wina)

 • 945(K) + Wiktoria Rzeczycka
 • 1130 (Pęgów) + Helena Mikołajczyk

28 XII 2021– Wtorek w Oktawie NP. – Śww. Młodzianków męczenników (błog. dzieci)

 • 1700 W intencji dzieci z naszej parafii i z naszych rodzin

29  XII 2021 – Środa w Oktawie NP.   (św. Tomasza Becketa)   /Nowenna  do NMP N Pomocy i św. Mikołaja

 • 1700 W pewnej intecni       /kolęda Zajączków cz I – zapraszamy na msze sw i możliwość indywidualnej k

30 XII   2021 Czwartek w Oktawie NP.  (św. Eugeniusza)   / ador.N Sakr. g 1630 i   g.2300 Godzina Święta

 • 1700 W int Barbary o p łaski/kolęda Zajączków cz II– zapraszamy na msze sw i możliwość indywidualnej k

31 XII  2021 – Piątek w Oktawie NP. – św. Sylwestra I, papieża / Zakończenie Roku Kalendarzowego

 • 1500 (Kotowice) + Henryk Majchrowski
 • 1700(Pęgów) Dziękczynno-przeblagalnna za rok 2021

1 I  2022 – Sobota – Nowy Rok – Oktawa NP. – Uroczystośc Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 • 800 za parafian
 • 945 (K) + Otylia Kowalska
 • 1130 Róze R                                          1100 Różaniec Wynagradzający do Niepokalanego Serca NMP
 • 1800  Dziękczynno – błagalna

2 I 2022–  Niedziela II po Narodzeniu Pańskim

 • 800(Pęgów) Dziękczynna io bł Boże w rodzinie Szałowskich
 • 945(K)  Róze R
 • 1130 (Pęgów-Suma) Dziękcz za przezyty rok z pr o bł Boże i p łaski w N Roku dla rodziny Zofii i Tadeusza
 • 1800(Pęgów) W int rodzin Komar i Mróz o bł Boże i p łaski

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy   wstawiennictwu Matki Bożej                         oraz  Świętych Patronów.Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego,  dobrego i spokojnego tygodnia.