OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021-11-28

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Adwentu– 28 XI 2021 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2021/2022 są słowa „Posłani w Pokoju Chrystusa”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe.
 2. Od dzisiaj można nabyć swiece Caritas na stół wigilijny i opłatki.
 3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, każdą wykonaną pracę przy kościołach i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii :                              PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988                                               

Porządek Mszy św:

28 XI  2021 Sobota

1800  I – w int Bogumiły Ostrowskiej 70 urodz, dz błag ;        II ++ Ryszard, Jan Szczygielscy; Helena, Bogumiła, Tadeusz Opałka; Stanisława Kupiec

28 XI  2021 –  I Niedziela Adwentu

 • 800(Pęgów – Roraty))  I + Stanisława Dobrowolska –of Róze         II + Marek Kadela
 • 945(K)  W int o zdr i bł Boże , opiekę MB i Śww dla Barbary, Mariusza i Grzegorza z okazji urodzin
 • 1130 (Pęgów-Suma) I – Dz bład w int Mikołaja (urodz) Katarzyny, Doroty oraz Miłosza i Katarzyny (r śl)                                        II  W int dz za otrzymane łaski i zdaną maturę Kacpra i Adama z pr o p łaski i błog B
 • 1800(Pęgów) ++ Jan i Janina Szymankiewicz

29 XI 2021 Poniedziałek

 • 600 (Roraty) Dziękczynna do św Józefa

30 XI 2021– Wtorek  – św. Andrzeja, Apostoła

 • 1700 (Roraty) ++ Andrzej, Janina, Antoni Rogala ; Genowefa i Jan Kręcichwost

1  XII  2021– Śr –   /Now. do NMP N Pomocy i św. Mikołaja; modlitwa do św Józefa

 • 1700(Roraty) ++ dusze w czyśćcu cierpiące

2 XII   Czw –  I miesiąca  / a. Najśw Sakramentu g 1630 i   g. 2300 Godz.. Święta

 • 1700 (Roraty) W int Barbary o p łaski

3 XII  2021 – Piątek – I mies – św. Franciszka Ksawerego, kapł

 • 1600(K) W int o zdr i bł Błog dla Nikoli i Piotra Bajak oraz dla rodziców
 • 1700  (Roraty) + Stefan Hauke i zmm z rodziny

4 XII  2021 – Sobota – św. , dz i m;  i św. Jana Damasceńskiego, kapł i dK

 • 600 (Roraty) za parafian
 • 1800  I – Róze R   ;        II – ++ Alfreda, Maria, Aleksander, Franciszek, Leszek, ks. Stanisław

5 XII  2021–  II Niedziela Adwentu – Rekolekcje

 • 800(Pęgów – Roraty))  I ++ Helena Marszałek 9  śm , Karolina Marszałek                    II ++ Bronisława, Jan, Ryszard, Danuta
 • 945(K)   I Róze            II + Otylia Kowalska – od ucz pogrzebu
 • 1130 (Pęgów-Suma) I – W int Elzbiety i Tomasza 34 r sl  ;   II – Halina Górecka
 • 1800(Pęgów)  I ++ Józef Rózyczka 40 sm  ; II -+ Wojciech Wiśniowski 3 r sm

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy   wstawiennictwu Matki Bożej oraz  Świętych Pańskich.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego,  dobrego i spokojnego tygodnia.