OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021-08-15

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XX Niedzielę zwykłą (XII po Zesł Ducha Św)            –  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP  – 15 VIII 2021 r.

 1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
 2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.
 3. Jutro, 16 sierpnia przypada w naszej parafii coroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek będzie następujący: w Pęgowie po Mszy św o g 9, wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 1800. W Kotowicach Msza św o g 1830 i po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz 22.
 4. W lipcu i w sierpniu kancel. parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty po Mszy sw. 5. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, każdą wykonaną pracę przy kościołach i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii                    PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988             

Porządek Mszy św:

14 VIII 2021 – Sobota– św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapł i m / Wigilia Wniebowzięcia NMP

 • 1600 Msza św ślubna
 • 1800 + Maria Jakubiec  /poza p paraf  + Paweł Gołąbek, gr

15 VIII  –  Niedziela XX zw., (XII po Zesł. Ducha Św.)  Uroczystość Wniebowzięcia NMP – (pośw ziół)

 • 800(Pęgów) za parafian
 • 945(K)    W int solenizantek
 • 1130 (P-Suma)  I W int dk Maksymiliana, o bł Boże i opiekę Niepokalanej; II  + Paweł Gołąbek, gr
 • 1800(Pęgów) ++ rodzice Maria i Władysław Petryszyn; Ewa i Adam Kanteccy

16 VIII   – Poniedziałek – św. Stefana – Adoracja Najświętszego Sakramentu

 • 900 + Paweł Gołąbek, gr – adoracja NS do g 1800
 • 1830(K) + Helena Jawór 3 m po śm – adoracja NS do g 2200

17 VIII 2021 –  Wtorek – św. Jacka, kapł (imieniny ks bpa Jacka Kicińskiego)

 • 1800 + Andrzej Żak, ur /poza porząd. paraf + Paweł Gołąbek, gr

18 VIII – Środa –  nowenna. do NMP N Pomocy i św. Mikołaja; modl do św Józefa                  

 • 900  + Paweł Gołąbek, gr

19 VIII Czw – św. Jana Eudesa, kapł   / ador Najśw Sakr. g 1730 i g. 2300 Godzina. Święta

 • 1800 + Paweł Gołąbek, gr

20 VIII  2021– Piątek – św. Bernarda, op i dK

 • 900 W int o uzdrowienie małż  / poza p paraf + Paweł Gołąbek, gr

21 VIII 2021 – Sobota– św. Piusa X, pap (patrona Metropolitalnego Wyższego Seminarium D we Wr)

 • 1800/z niedz/ W int Marii i Edwarda 55 r ślubu; dz błag   /poza p paraf  + Paweł Gołąbek, gr

22 VIII  –  Niedziela XXI zw., (XIII po Zesł. Ducha Św.)  (NMP Królowej)

 • 800(Pęgów) ++ Jadwiga i Antoni Łakomscy
 • 945(K)++ Stanisława, Stanisław, Tadeusz Wieczorek; Helena, Jan, Ryszard Malmur; Krystyna i Edmund Kowalscy
 • 1130 (P-Suma) W int Karol 30 urodz oraz za ++ rodzice: Józef 30 r śm i Helena Biegańscy, Cecylia i Bogumił Dekert  / poza p paraf  + Paweł Gołąbek, gr
 • 1800(Pęgów) ++ Katarzyna i Feliks Góralscy

/ogłoszenie p burmistrza/

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu Matki Bożej i Świętych .  Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego,  dobrego i spokojnego tygodnia.