OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021-08-01

OGŁOSZENIA DUSZP. na XVIII Niedzielę zwykłą (X po Zesł Ducha Św) –1 VIII 2021 r.

 1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.
 2. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.
 3. Dzisiaj od południa i jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić: Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust of za siebie lub zmarłych.
 4. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty Mszy sw. 4. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, każdą wykonaną pracę przy kościołach i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii                    PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988           

Porządek Mszy św:

31 VII 2021 – Sobota  – św. Ignacego z Loyoli SI, kapł i zakonodawcy

 • 1800 ++ Irena i Zygmunt Borkowscy  /poza p paraf  + Andrzej Szewerniak, gr 30

1 VIII  2021–  Niedziela XVIII zw., (X po Zesł. Ducha Św.)  – I mies – adoracja N Sakr

 • 800(Pęgów) + Czesław Śliwiński 2 r śm
 • 945(K)       Róże R
 • 1130 (P-Suma) + Paweł Gołąbek, gr 1
 • 1800(Pęgów) ++ rodzice Jan i Katarzyna, brat Józef Kulik

2 VIII  2021 – Poniedziałek – NMP Anielskiej; św. Euzebiusza i św. Piotra Emarda

 • 900 + Paweł Gołąbek, gr

3 VIII 2021 –  Wtorek

 • 1800 + Stefan Hauke i zmm z rodz /  poza p paraf + Paweł Gołąbek , gr

4 VIII – Środa – św. Jana M Vianneya, kapł  /  now. do NMP N Pomocy i św. Mikołaja; modl do św Józefa                  

 • 900  + Paweł Gołąbek, gr

5 VIII Czw – R. Konsekr. Baz Mb Większej   / ador Najśw Sakr. g 1730zak nab do Krwi Ch.  i g. 2300 Godzina. Święta

 • 1800 W int o zdr dla Abrahama  II + Paweł Gołąbek, gr

6 VIII  2021– Piątek – I mies– Przemienienie Pańskie – święto – poświęcenie jabłek (i owoców)/ spowiedź

 • 16(K) ++ Józef Skrzypczyk i zmm z rodziny
 • 1800 + Paweł Gołąbek, gr

7 VIII 2021 – Sobota I mies –     g. 1730 Różaniec wynagradzający do Niepokalanego Serca NMP

 • 1800 Róże R  /poza p paraf  + Paweł Gołąbek, gr

8 VIII  2021–  Niedziela XIX zw., (XI po Zesł. Ducha Św.) 

 • 800(Pęgów) ++ Maria, Adam, Antonina, Stanisław, Jan Więckowscy
 • 945(K)    ++ Helena Jawór (3 mies po śm)
 • 1130 (P-Suma)   + Janina Rygas  / poza p paraf + Paweł Gołąbek, gr
 • 1800(Pęgów) ++ rodzice Wiktor 30 r śm i Janina Mielcuch i zmm z rodziny

Zap przedślubne  I – 25 VII, II – 1 VIII, III -8 VIII , Kamil Pietras, k, rz kat, par . Dobra i Justyna Matczak, p, rz kat, p Pęgów

Solenizantów i jubilató otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu Matki Bożej i Świętych .  Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego,  dobrego i spokojnego tygodnia.