OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021-03-28

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na  Niedzielę Palmową – Męki Pańskiej  –28 III 2021 r.

 1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży.
 2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.
 3. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko  Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 1900(Kotowice g 17– adoracja do 2400). Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 2200
 4. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 1900(Kotowice, – Liturgia g. 1500 ador do 2100). Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego; adoracja przy grobie Pańskim do godz. 2300. Bardzo proszę o utrzymanie straży przy grobie P Jezusa przez harcerzy, strażaków OSP w Pęgowie i ministrantów). W tym dniu rozp. Nowennę przed Świętem Mił. Bożego.
 5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim (g. 1000-1230). Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani (czyli piekieł), nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 1000, 1130,1230(dodatkowo o 1700przy krzyżu przed kościołem); natomiast w Kotowicach o g. 1030(pośw.wody), w Zajączkowie o g. 1100.      ( Podczas poświęcenia pokarów będą zbierane ofiary  na całoroczne dekoracje kościoła)
 6. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego (tzw. Matkę wszystkich Wigilii) . Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa.. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 2130 i zakończy procesją rezurekcyjną. W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte wg porządku niedzielnego.
 7. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania Dnia Pańskiego. Dziękuję za wszelkie składane ofiary  przelewem na rachunek bankowy parafii :   PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988. Jeżeli mamy taką intencję i wolę, możemy także składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Zespół Caritas nadal  przyjmuje żywność trwałą dla potrzebujących z naszej parafii.
 8. Zap pślubne:  Adrian Stawski, kawaler, Wr. i Katarzyna Mikuła, panna , Pęgów – zap II
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i św. Józefa na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Dobrego Wielkiego Tygodnia.

Porządek Mszy św:

27  III  2021 r. – Sobota 

 • 18.00 (Msza sw z niedz)      + Andrzej Żak, gr 28

28 III 2021 r. –Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – Gorzkie Żale godz. 12.30

 • 800 (Pęgów) W int o bł Boże w rodzinie oraz o zdrowie
 • 945 (Kotowice) W int obł Boże i p łaski przez wst Pani Różańcowej dla Filipa
 • 1130  (P)  + Adalf Adam Żelezik
 • 1800 (Pęgów) + Andrzej Żak, gr 29

 29 III  2021 – Wielki Poniedziałek

 • 1900( + Andrzej Żak, gr. 30

30 III  2021 – Wielki Wtorek

 • 1900 W int Mateusz, 12 urodz; dz błag

31 III 2019– Wielka Środa / Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i św. Mikołaja, modl do św. Józefa

 • 1900 ++ Maria 14 r śm i Adam Więckowscy

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

1 IV 2021– Wielki Czwartek

 • 1700(K)  W int o wiarę, mądrość i odwagę dla ks: Wojciecha i Rafała, o. Mirosława i kl. Maksymiliana
 • 1900 W int Edwarda i Ireny Hułubowicz 43 r slubu; dz błag
 • 1900 W int Sylwi, urodz, dz błag i o p łaski

 

2 IV 2021– Wielki Piątek – Męki i Śmierci Pana Jezusa 

 • Liturgia Święta Męki i Śmierci Pana Jezusa o g. 1900; w Kotowicach o g.15.

 3 IV 2021– Wielka Sobota

 • Adoracja NS 1000-1300 ; błogosł. pokarmów: 1000, 1130, 1230(dodatk.1700); Kotowice 1030, Zajaczków 1100.

UROCZYSTOŚC ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 • Wigilia Paschalna w Wielką Noc z procesją rezurekcyjną
 • 2130 za parafian
 • 2130 W int Artura i Joanny Stelmaszyk, 30 r slubu; dz błag

4 IV  2021–  Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 • 800(P)I – W int o szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla Agnieszki i dziecka; II- + Jarosława Wożniak – of Róże
 • 945(K z procesją) Józef, Władysław, Genowefa Dzikowscy; Dariusz, Tadeusz, Władysława Matysiak
 • 1130(Pęgów-Suma) + Andrzej Żak – of Róze R
 • 1130(Pęgów-Suma) ++b Helmut, Maria, Edmund
 • 1230 Uroczyste Nieszpory tzw. chrzcielne
 • 1800(Pęgów) + Stefan Hauke

5 IV 2021 r. –  Poniedziałek Wie;lkanocny (w Oktawie)                                                                                                        

 • 800 (Pęgów) W int Heleny i Edwarda Łacek z dziećmi i ich rodz o bł Boże, potrzebne łaski i zdrowie
 • 945 (Kot.) ++Stanisława, Stanisław Wieczorek; Helena, Jan i Ryszard Malmur; Krystyna i Edward Kowalscy
 • 1130  (Pęgów) I- W int Antoś 4 urodz, dz błag II-Maria 14 r śm i Mikołaj Adamowicz; Katarzyna i Atanazy Woronowscy
 • 1800 (Pęgów) W int Taty o zdrowie duszi ciała