OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-10-04

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVII niedz zw (XVIII po Zesł. D. Św.) –4 X 2020

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w październikowym nabożeństwie Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).
 2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza.Rózaniec jest w niedz o g 1110(Róże),  pon 830; wt – sob 1730.
 3. W czwartek po Mszy św wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców, których dzieci w maju przystąpia do I Komunii Świętej
 4. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
 5. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii      PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988    Jeśli ktoś ma taką intencję to można składać ofiary na ogrzewanie kościoła.

Porządek Mszy św:

3  X  – Sobota – I miesiąca – wsp. NMP

 • 1730 Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP
 • 1800  Int.  Róż Różańcowych

4 X  –   Niedziela XXVII zw – (XVIII  po Zesłaniu Ducha Św.) I mies – ador NS – wsp NMP Różańcowej

 • 800(Pęgów) + Stefan Hauke
 • 945(K)  W int Róż R
 • 1130(P-Suma)  W int Aleksandry Meller w 10 urodz; dz błag
 • 1800(Pęgów)  ++ Krzysztof, Bronisława, Andrzej

5  X  2020– Poniedziałek  –  św. Faustyna Kowalskiej, dz

 • 900(łac)  ++ Czesław, Henryka, Albin 

6 X  2020 –  Wtorek – św. Brunona, kapłana

 • 18(0+ Władysława Cłapka – of siostra Maria z mężem, córkami i wnukami ze Szczecina

7 X 2020 –  Środa – Matki Bożej Różańcowej

 • now do NMP NP.  i św. Mikołaja                 
 • 1300 + Brygida Zajączkowska – pogrzeb
 • 1800 ++ rodzice Anna i Czesław Kopeć

8  X 2020 –  Czwartek

 • g. 1730 adoracja N. Sakr. – Nab Różańcowe
 • 1800 + Adam Majchrzak – od ucz pogrzebu

9 X  2020– Piątek-  śww mm Dionizego, biskupa i Towarzyszy

 • 1800 + Stanisław Szpura – od ucz pogrzebu

10  X 2020 – Sobota  – wsp. NMP

 • 1800  ++ Józefa 20 r śm i Wojciech Łacek; Stanisław i Zofia Gryglewicz

11 X  2020–   Niedziela XXVIII zw – (XIX  po Zesłaniu Ducha Św.) – w Polsce „Dzień Papieski”

 • 800(P) ++ Eugeniusz, jego rodzice, Mirosław Sędkowscy; Stanisław, Stanisława, Zenon, Józef i Janina Kopczyńscy
 • 945(K)  W int Stanisława ur i im o bł Boże, dary Ducha Św, opiekę MB , zdrowie i o bł dla rodziny
 • 1130(P-Suma)  rez
 • 1800(Pęgów)  + Wojciech Wiśniowski z racji urodzin

Do wieczności odeszli: Ryszard Wesołowski i Brygida Zajączkowska– wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. RiP 

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną modlitwą i polecamy wstawiennictwu Matki Bożej i świętych.
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego i dobrego tygodnia