OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-08-02

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVIII niedz zw (IX po Zesł. Ducha Św.) –2 VIII 2020

 1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. I Niedz. sierpnia to dzień – święto Boga Ojca.
 3. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. W tym dniu odbędzie się błogosławieństwo owoców – jabłek.
 4. W środę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od g 11.W przyszła niedziele odbędzie się zbiórka ofiar na Mertop. Wyższe Seminarium Duchowne i PWT.
 5. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii      PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988    .         

Porządek Mszy św:

1 VIII 2020 – Sobota – św.  Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK; zakonodawcy

 • 1730 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP
 • 1800  W int Róż R

2 VIII  2020 –   Niedziela XVIII zw – (IX  po Zesł Ducha Św.) –Dzień Boga Ojca –  NMP Anielskiej

 • 800(Pęgów)Do Boga Ojca  za parafian
 • 945(K)  Różę R
 • 1130(P-Suma)  + Roman Kalinowski r śm
 • 1800(Pęgów)  + Władysław, imieniny i urodz

3 VIII  2020– Poniedziałek 

 • 900(łac)  + Stefan Hauke

4 VIII  2020 –  Wtorek – św. Jana Marii Vianneya, kapł – Patrona Proboszczów

 • 18(0 W pewnej int., przez wst św Filomeny

5 VIII 2020 –  Środa  – Roczn. Konsekr. Bazyliki NMP w Rzymie 

 • now do NMP NP.  i św. Mikołaja                 
 • 1800( za parafian

6 VIII 2020– Czwartek  – Przemienienie Pańskie

 • g. 1730 adoracja Najśw Sakr
 • 1600(K) rez
 • 1800 + Stefan Hauke – od ucz pogrzebu

7 VIII  2020– Piątek – I mies – bł. Edmunda Bojanowskiego

 • 1600(K) ++ Zofia i Stanisław Nowak
 • 1800 + Bronisław Kowalczyk

8 VIII 2020 – Sobota – św.  Dominika, kapł i zakonodawcy

 • 1800  W int Agnieszki i Łukasza 10 r śl oraz Kacper 7 ur i Filip 5 urodz; dz błag

9 VIII  2020 –   Niedziela XIX zw – ( X  po Zesłaniu Ducha Św.) – pośw miodu ku czci św. Wawrzyńca

 • 800(Pęgów)  W int Przemysława o p łaski
 • 945(K)   W int dziękczynnej
 • 1130(P-Suma)  W int Bronisławy i Zbigniewa Kwocz w 35 r ślubu ; dz błag
 • 1800(Pęgów)  + + Anna i Marek

Solenizantów i jubilatów   otaczamy serdeczną modlitwą i polecamy wstawiennictwu świętych.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego i dobrego tygodnia