OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-04-05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na   Niedzielę Palmową – Męki Pańskiej) – 5 IV 2020 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Świtowy Dzień Młodzieży. Dzisiaj Adoracja Najśw Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca zacznie się po Mszy o 11.30 i potrwa do Gorzkich Żali włącznie.
  2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez lekturę Pisma Świętego, modlitwę oraz medytacje każdego dnia.
  3. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, niestety w tym dniu ze względu na obostrzenia zw z epidemia, kapłani będą sprawować te Msze św. w samotności.
  4. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. (Postarajmy się w domach adorować Krzyż , ewentualnie z książeczki do nabożeństwa odczytać Drogę Krzyżową kapłani w tym dniu podobnie liturgie sprawują w samotności. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej adoracji Pana Jezusa w Bożym Grobie o godz. 19 do godz 22.
  5. Wielka Sobota jest dniem ciszy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Pokarmy na stół wielkanocny będą błogosławione w inny sposób. Uprzejmie proszę przygotować pokarmy w swoich domach na stołach, na godz 14. Ja dokonam z kościoła poświecenia pokarmów dla całej parafii. W nocy z soboty na niedzielę o godz 24 rozpoczynamy Wigilię Paschalną Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to już niedziela wielkanocna stad na mszy św. może być 50 osób, później msze św. o godz 8, 9,45(K), 11,30 i 18.
  6. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. (Jeśli ktoś ma taką wolę, to może złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu).

4 IV 2020 – Sobota I mies

• 1730 Różaniec wynagradzajacy Niepokalanemu Sercu NMP
  • 1800 W int Róż R

5 IV  2020–  Niedziela Palmowa –  Męki Pańskiej

• 800(Pęgów)
    • I – ++Marian Drozdowski 23 r śm, rodzice Antoni i Józef, zmm z r Drozdowskich
    • II – ++ Maria 13 r śm i Mikołaj Adamowicz; Katarzyna i Atanazy Woronowscy
  • 945(K)  Róże R
    • I – W int Antoś Meller 3 urodz o zdr i bł Boże
    • II – + ks. Przemysław
  • 1800(Pęgów)  ++ Bolesław, Marianna, Ryszard Sura

6  IV  2020 –Wielki  Poniedziałek

• 900(łac) W pewnej int (NMP)

7 IV  2020 –  Wielki Wtorek

• 1800 +Bolesław Sura – od ucz pogrzebu

8 IV 2020 – Wielka  Środa

• nowenna do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja
  • 1600(K) w int dz za kapłanów ks Wojciecha i ks Rafała z pr o bł Boże , zdrowie i by nas prowadzili do świętości
  • 1800  w int Karoliny i Krzysztofa; Juli i Anny; dz błag

ŚWIETE TRIDUUM PASCHALNE

9 IV  – Wielki Czwartek

• 1800 W int naszych kapłanów

10 IV  2020– Wielki Piątek Męki i Śmierci Pana Jezusa

• 1800 Liturgia

11 IV 2020 –Wielka  Sobota

• 1400 pozostajemy w domach, pośw pokarów z kościoła pobłogosławie pokarmy całej parafii

12 IV  2020–  Niedziela UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

• 2400 Wigilia Paschalna w Wie;ką Noc
    • I-  W int Jolanty i Tomasza w 30 r ślubu; dz błag
    • II – ++ Mariusz Borowiec i zmm z rodz Borowiec
  • 800(Pęgów)
    • I – za parafian
    • II – W int Ireny i Jozefa Koniecznych w 42 r ślubu; dz błag
  • 945(K)  rez
    • I – ++ Pelagia Małyska 12 r śm, Kazimierz
    • II – W int rodziny Żak o p Łasku i wypełnienie Woli Bożej
  • 1800(Pęgów)  + Czesław Śliwiński

13 IV 2020 – Poniedziałek w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego

• 800(Pęgów) ++ Bernardyna Toda 19 r śm ; Czesław Naskręt 4 r śm
  • 945(K)  ++ Stanisław, Genowefa, Marian, Helena i Barbara Miernik, Henryka i Józef Kij
    • I – ++ Maria, Michał i Czesław Michalewscy
    • II – ++Helena i Czesław Markiewicz, Bożena Mazur
  • 1800(Pęgów)  ++ Maria i Ryszard Nowak

Solenizantów i jubilatów, otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu świętych.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli  i dobrego, błogosławionego Wielkiego Tygodnia

Zachęcam do dowiedzenia strony:

www.parafiapegow.pl

Nr rachunku bankowego parafii PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988