OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-03-15

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na   III Niedzielę Wielkiego Postu  – 15 III 2020 r.

  1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne i prawdziwy post oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej i niedzielnych Gorzkich żalach. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny
  2. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich.
  3. Moi drodzy w tym szczególnym czasie, zwracajmy się z całą ufnością do Pana Boga i Maryi naszej Najświętszej Matki. Wzorem naszych ojców, gdy przeżywali różne przykre doświadczenia oddawali się Maryi Królowej Polski w opiekę. Dlatego łączmy się codziennie o g 21 w modlitwie apelowej, odmawiając różaniec. Będą nam o tym przypominały dzwony, także wystawy w naszych oknach poświęcony wizerunek Matki Bożej, prosząc o jej wstawiennictwo.
  4. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. (Jeśli ktoś ma taką wolę, to może złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu) Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem proszę o to, gdy liczba wiernych w czasie nabożeństwa przekroczy 50 osób, aby pozostać przed kościołem i w ten sposób uczestniczyć w nabożeństwie.

Porządek Mszy św:

14 III 2020 – Sobota

1800 ++Maria 20 r śm i Antoni Szulc; Apolonia i Michał Zgrzeblak

15 III  2020–  III Niedziela Wielkiego Postu

800(Pęgów) ++ Karolina Marszałek, Helena Marszałek

945(Kotowice) W int Gabrysi, 5 urodz; dz błag

1130(Pęgów-Suma) ++ Józefa, Andrzej, Henryk i zmm z rodziny

1800(Pęgów)  W int Heleny Mikołajczyk , o p łski

16 III  2020 – Poniedziałek

900(łac) za parafian

17 III  2020 –  Wtorek – (św. Patryka, bpa)

1800  W int Haliny, o p łaski i zdrowie

18 III 2020 – Środa                                                      / nowenna do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja                   

1800 + Czesław Śliwiński

19  III  – Czwartek- Św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła   /g. 1730 adoracja Najśw Sakramentu

1600(K) ++ rodzice Genowefa, Józef Chejdysz; Władysława, Adam, Ryszard, Franciszek Chejdysz

1800 ++ Józefa i Wojciech Łacek; Stanisław i Zofia Gryglewicz, Józef Gryglewicz, Józefa Macała

20 III  2020– Piątek

1800 ++ zmm z rodz Koniecznych, Rzeczyckich i Tulczewiczów

21 III 2020 – Sobota

1800

22 III  2020–  IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

800(Pęgów) ++ rodzice Maria 13 r śm i Stanisław Zielińscy

945(K) ++ Stanisława, Stanisław, Tadeusz Wieczorek; Helena, Jan, Ryszard Malmur; Krystyna i Edmund Kowalscy

1130(Pęgów-Suma) W int Filip, 18 urodz; dz błag

1800(Pęgów)  ++Marian Świderski 4 r śm, rodzice i zmm z rodziny

Solenizantów i jubilatów, otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu świętych.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli  i dobrego, błogosławionego tygodnia, owocnego Wielkiego Postu.