OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2024-10-13

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  na  XXVIII Niedzielę  zwykłą  – 13 X 2024 r.

  1. Wymagające jest słowo, które dzisiaj słyszymy i rozważamy, ale też niezwykle żywe i skuteczne. Jesteśmy wezwani, by całkowicie zaangażować się w jego wypełnianie, ukochać je ponad wszystko i żyć nim na co dzień. Dziś do nas Pan Jezus kieruje zaproszenie, aby całkowicie Mu zaufać, wyrzec się wszystkiego, co może przeszkadzać, i pójść za Nim… 2. Dzisiaj po raz 24. obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w dzieło życia naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Jednocześnie pragniemy dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek.  3.Przed  Eucharystią o g 17.30, gdy jest rano, g 8,. (w niedzielę g 11)   są nabożeństwa różańcowe.
  2. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony 6 grudnia br o godz. 18.
  3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na plebanii i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Za tydzień niedziela gospodarcza.
  4. Rachunek bank. parafii   PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

Porządek Mszy św:

 12 X 2024  – Sobota – bł. Jana Beyzyma, kapł SI

1800 W int Paweł i Dorota Olejniczak, 10 r ślubu

 

13 X  2024–  XXVIII  Niedziela  zwykła  (Dzień papieski)

800(Pęgów) ++ zmm z rodz: Borowiec i Smoter, Wanda Marć

945(K)  ++ Krystyna i Józef Toboła

1130(Pęgów-Suma) ++ zmm nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Pęgowie

1800(Pęgów)++ Władysław, Antonina, Andrzej Bartłomiej, Władysław z r Skotnickich i Regieciów

 

14  X  2024 . –  Poniedziałek – św. Kaliksta I, papieża i m; św. Małgorzaty Marii Alacoqe, dz

830   W int o zdr Emili i o bł w rodzine

 

15 X  2024 –  Wtorek – św. Teresy od Jezusa, dz i dK

1800  + Władysława Idzikowska – od ucz pogrzebu

16 X 2024 –  Środa – św. Jadwigi Śląskiej – uroczystość

/ Now do NMP Nieustającej Pomocy i św. Mikołaja,i św Teresy Benedykty od Krzyża, dz i m

830  w pewnej int

 

17 X  – Czw. – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i m   /  g. 17. 30 adoracja N Sakr., g. 23 – Godz. Święta

1800+ Krzysztof Cyran – of Piotr i Dorota Ciejek z rodz

18 X 2024– Piątek – św. Łukasza, Ewangelisty

1800 ++  rodzice Maria i Zygmunt Kozera, wujek Julian Kozera

19 X 2024  – Sobota – bł. Jerzego Popiełuszki, kapł i m

1800 W int Aleksandry w 70 urodz; dz błag

 

20 X  2024–  XXIX  Niedziela  zwykła

800(Pęgów) ++ Jan, Irena, Jan i Jadwiga

945(K)  += zmm z rodz: Filipek, Zdobylak i Szczerbów

1130(Pęgów-Suma) ++ Lucyna i Adam 60 r śm Kamińscy

1800(Pęgów) W int Jarosław 50 urodz, dz błag

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom  tego tygodnia, Nauczycielom, Lekarzom i całej służbie zdrowia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego; wszystkim życzymy  dobrego i spokojnego tygodnia, opieki Matki Bożej Różańcowej i świętych patronów.