OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2023-02-26

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę WIELKIEGO  POSTU –  26 III 2023 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi.” Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez post, intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  2. Dzisiaj po Mszy św zgodnie z postanowieniem KEP      odbędzie się zbiórka dobrowolnych  ofiar,  przeznaczonych  na pomoc poszkodowanymna wojniw na Ukrainie
  3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na  plebanii i na cmentarzu ; dziękuję za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach.
  4. Dziękuję za składane ofiary osobiście oraz na rachunek bankowy: PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

Porządek Mszy św.:

25 II 2023 – Sobota

• 1800  W int Janusz 70 urodz; dz błag           / poza p parafialnym + Krystyna Dawid, gr

26 II 2023–  I  Niedziela  Wielkiego Postu

• Gorzkie Żale: Kotowice – g. 10.45; Pęgów o g 12.30
  • 800  + Aleksandra Jesionek – Sudnik
  • 945(K) ++ zmm z rodzin: Filipek i Zdobylak
  • 1130  ++ Władysława i Bernard Namyślak; Dorota Dąbrowska
  • 1800  +  Krystyna Dawid, gr.

27 II 2023 – Poniedziałek

• 900(Łac)  W int Stanisław o zdrowie i p łaski     / poza p parafialnym + Krystyna Dawid, gr
  • 1000 + Fryderyk Drozdowski – ostatnie pożegnanie przed spaleniem

28 II  2023– Wtorek