OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2023-02-05

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę  zwykłą 5 II 2023 r.

1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
  2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, w tym dniu podczas Mszy św zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.
  3. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki przez 30 min po Mszy św. W sprawach pilnych i w przypadku, gdy ktoś nie może przyjść w tym czasie, z różnych przyczyn; oczywiście można przyjść każdego dnia i w każdej chwili.
  4. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na  plebanii i na cmentarzu ; dziękuję za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach.
  5. Dziękuję za składane ofiary osobiście oraz na rachunek bankowy: PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

Porządek Mszy św.:

4 II 2023 – Sobota –  I miesiąca – wsp NMP

• 1730 Różaniec Wynagradzający do  Niepokalanego Serca Matki Bożej
  • 1800  W int Róż Różańcowych

Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca od g 21 do godz 8 00.

5 II 2023–  V Niedziela  zw ( V po Objawieniu Pańskim)  /św. Agaty, dz i m – błog wody, chleba i soli

• 800  ++  dusze w czyśćcu cierpiące
  • 945(K) W int Róż R oraz za zm ++ Antoni, Zofia, Ryszard Nowak; Józef, Otylia, Jerzy Kowalscy
  • 1130 W int Bogumiły i Feliksa Szymczak; 50 r slubu
  • 1800  W int Panu bogu wiadomej i dziękczynna za otrzymane łaski

6 II 2023 – Poniedziałek – św. Pawła Miki i Towarzyszy, mm; św. Doroty, dz i m

• 900(Łac)  W int o pomoc do Ducha Św w przedstawionej P Bogu sprawie

7II 2023 – Wtorek

• 1800  W int Jarosława o p łaski i bł Boże

8 II 2023 –  Środa – św. Józefiny Bakhity, dz i św. Hieronima Emilianiego

•   nowenna do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja  oraz  św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)
  • 1800 ++ Wiesława, Józef, Emilia, Józef, Leonard, Danuta, Janina

9  II 2023  – Czwartek

• adoracja  Najświętszego Sakramentu  g 1730  i  Godzina  Święta  – g. 23
  • 1800 + Krzysztof Krupa

10 II 2023 – Piątek – św. Scholastyki, dz

• 1800  + Zdzisław Strojwons 1 r śm

11 II 2023 – Sobota –  NMP z Lourdes

• 1600 (K) + Genowefa Śliwińska – of Róża św Jadwigi
  • 1800  W int Władysławy 86 urodz; dz błag

12 II 2023–  VI Niedziela  zw ( VI po Objawieniu Pańskim)

• 800  ++  Scharlotte i Stanisław Remian i zmm z rodz Rek; Dylewski i Muller.
  • 945(K) W int rodz Malmur, dziękcz za otrzymane łaski z pr o bł Boże i opiekę Matki Bożej
  • 1130 I W int  Stanisławy Sobiło, urodz; II ++ Małgorzata, Anna, Marek
  • 1800  + Krystyna Dawid, gr 1

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej.  Wszystkim życzymy dobrego, spokojnego  i błogosławionego tygodnia.

Do wieczności odzedł ś p Marcin Bołaz – wieczne odpoczywanie…