OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2022-12-25

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę – Uroczydstość Narodzenias P{ańskiego –   25 XII 2022 r.

1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia Bożego. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą z naszych serc.
  2. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na  plebanii i na cmentarzu ; dziękuję za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do Świąt (sprzątającym i dekorującym). Dziękuję za prace przy montażu nowego ołtarza.
  3. Dziękuję za składane ofiary (szczególnie na nowy ołtarz) osobiście oraz na rachunek bankowy:              PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

Porządek Mszy św.:

Uroczystość   Narodzenia    Pańskiego

•  2100 (K)++ Piotr, Paulina, Katarzyna, Darek
  • 2400 za parafian

25 XII  2022–  Niedziela

• nie będzie Mszy św o g 8
  • 945(K)  W int dz błag za otrzym łaski z pr o bł boże i p łaski , opiekę MB dla rodziny Koniecznych oraz Doroty w 48 urodz
  • 1130 (P)  W int o p łaski dl;a Elżbiety Piech
  • 1800 (P)  + Krystyna Wacławska 30 dz po śm

26 XII 2022 – Poniedziałek – II dzień  w Oktawie Narodzenia Pańskiego – św. Szczepana, dk i m

• Podczas każdej Mszy św odbędzie się poświecenie ziaren owsa./ zbiórka ofiar na Seminarium Duchowne
  • 800 W int Marka 65 urodz; dz błag
  • 945(K) W int Korneli Ptak w 18 urodz; dz błag
  • 1130 I W int ks bp Jana Sobiło i ks, marcina sobiło o p łaki i opiekę Bożą; II ++ rodzice Janina i Stanisław Puchalscy; Ludwika i Stanisław Matczak
  • 1800 ++ Janina  1 r śm i Stanisław 12 r śm Gąsior

27 XII   2022 – Wtorek – III dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego – św. Jana Apostoła i Ewangelisty

• Podczas każdej Mszy św odbędzie się poświecenie wina św. Jana.
  • 945(K)+ Wojciech Ptak – od ucz pogrzebu
  • 1130 (roraty) + Mirosława

28  XII  2022–  Środa – IV dz w Oktawie N P – Śww Młodzianków Męczenników

• nowenna do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja  oraz  św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)