OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2022-07-10

Ogłoszenia duszpasterskie  na  XV Niedzielę zwykłą  (V po Zesł Ducha Św.) – 10 VII 2022

 1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
 2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).  Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
 3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na  plebanii i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.
 4. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii; dzisiaj także na ubezpieczenie naszych kościołów :       PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988                           

Porządek Mszy św

9 VII 2022 – Sobota – wsp NMP; św. Augustyna Zhao Rong, kapł i Towarzyszy, męczenników

 • 1800 + Teofil Ogibowski

10 VII  2022–  XV Niedziela zwykła (V po Zesłaniu Ducha Św)

 • 800(P) W int Rozali 11 urodz; dz błag z pr o bł Boże, opiekę MB i śww Patronów
 • 945(K) W int wnuków i rodziców; dz błag – of babcia Teresa
 • 1130/(P – Suma) + Józef Konieczny
 • 1800(P) W int Doroty i Dariusza Skotnickich w 20 r ślubu; dz błag

11 VII 2022 – Poniedziałek  – św. Benedykta, opata – Patrona Europy

 • 900(łac)  ++ dusze w czyśćcu cierpiące

12 VII  2022 –  Wtorek  – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i m

 • 1800  W int Grażyny w 70 urodz; dz błag i o bł dla rodziny

13 VII –  Środa – św. Andrzeja, Świerada i Benedykta; pust.   / nowenna do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja         

 • 900 ++ dusze w czyśćcu cierpiace

14 VII 2022– Czwartek –św. Kamila de Lellis, kapł i św. Henryka  / adoracja NS g. 17 30 Godz Święta – g. 23

 • 18 00 W int  o bł Boże i p łaski, opiekę M B dla rodziny

15 VII 2022 – Piątek – św. Bonawentury

 • 900 ++ dusze w czyśćcu cierpiące

16 VII 2022 – Sobota – Święto NMP z Góry Karmel

 • 1500 + Damian Kowalski
 • 1800 W int Ireny i Antoniego Gryglewicz w 50 r ślubu; dz błag

17 VII  2022–  XVI Niedziela zwykła (VI po Zesłaniu Ducha Św)

 • 800(P) rez
 • 945(K) rez
 • 1130/(P – Suma) + Michał Wesołowski
 • 1800(P) ++ zmm z rodz Burek i Żak

Zapowiedzi przedślubne:

Kamil Skotnicki, kawaler, rz kat, Pęgów i Weronika Chudzik, panna, rz kat, Domasław; zap. II

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej,           a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu. Wszystkim życzymy dobrego, spokojnego i błogosławionego  tygodnia.

Do wieczności odeszła śp Aleksandra Jesionek – Sudnik (felczer med.) , pogrzeb odbędzie się 20 lipca o godz. 15 w kościele parafialnym.