OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2022-06-05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  na  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5 VI 2022

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w  świecie.  Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą  miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 9 do godz 11.30 (W Kotowicach po Mszy św do godz 13.00)
  2. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitwą obejmujemy  wszystkich kapłanów i wypraszaamy im Bożą pomoc oraz łaskę wierności.
  3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
  4. W  niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.Kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Odbędzie się zbiorka ofiar przeznaczonych na roczne ubezpieczenie  kościołów w naszej parafii.
  5. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na plebanii i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.
  6. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii :                            PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

4 VI 2022 – Sobota – I miesiącab

• 1300 Dziękczynna z pr o bł Boże (dziękcz truskaw.)

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

• 1730 Różaniec wynagradzający do Niepokalanego Serca NMP
  • 1800  I W int Róż R ; II  + Janina Bartosiewicz, gr
  • Nocne czuwanie – Adoracja   Najświętszego Sakramentu od g 20. do 8.00.

5 VI  2022–  Niedziela Pięćdziesiątnicy – Zesłanie Ducha Świętego – Zielone Świątki  /Adoracja N Sakr/

• 800(Pęgów) I + Tadeusz Szymaszkiewicz 5 r śm; II ++ dusze w czyśćcu cierpiące
  • 945(K)  W int Róż R; W int Zuzanny Żmuda 18 urodz, dz. błagal.
  • 1130/ (Pęgów)  ++Wojciech Jordan 5 r śm; Albina i Roman; II + Janina Bartosiewicz, gr
  • 1800(Pęgów) ++ Stefan Hauke, 2 r śm

6 VI 2022 – Poniedziałek – NMP Matki Kościoła

• 700  + Janina Bartosiewicz gr
  • 1000(K) + Łukasz Wieczorek – of r Krawczyk z Szewc

7 VI  2022 –  Wtorek

• 1800  I ++ dusze w czyśćcu cierpiące II + Janina Bartosiewicz, gr;

8 VI –  Śr – św. Jadwigi, wyzn, Króla Polski  / nowenna do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja

• 1430 + Agata Woźniak Tarnowska – pogrzeb
  • 1800   + Janina Bartosiewicz, gr

9 VI– Czw. – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wieczn Kapł   / g. 1730 ador N. Sak. –  nab cz ; Godz Św. g. 23

• 1600 (K) + Stefan Grzesik 1 r śm
  • 1800  I ++ dusze w czyśćcu cierpiące   II + Janina Bartosiewicz, gr

10 VI 2022 – Piątek

• 1800 I + Zdzisław Strojwons – of Jerzy z Sosnowca II + Janina Bartosiewicz, gr

11 VI 2022 – Sobota – św. Barnaby Apostoła

• 1100 Uroczystość I Komunii Świętej
  • 1800  I W int Małgorzaty i Marka 39 r ślubu ; II  + Janina Bartosiewicz, gr

12 VI  2022–  Niedziela (XXIII zw) Uroczystość Najświętszej Trójcy

• 800(Pęgów) I W int Moniki  40 urodz dz błag; II ++ Genowefa, Anna , Stanisław, Marian z rodz Petrus
  • 945(K)  rez
  • 1130/ (Pęgów)  I + Józef Konieczny  II W int Jan o zdrowie i p łaski; III + Janina Bartosiewicz, gr
  • 1800(Pęgów) ++ Władysław Koziorowski i zmm z rodz

Zap przedślubne: (z. II) Tomasz Stanisławski, rz kat., Wróblowice i Paulina Jordan , rz kat.,  Pęgów

(zap. II) Wojciech Gawlik, rz kat, Pęgów i Julia Gajda, rz. kat, Brzezinka Średzka.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski raz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca. Wszystkim yczymy opieki Matki Bożej i dobrego , błogosławionego tygodnia.

Tych, którzy w ostatnio odeszli do wieczności, + Agata Woźniak Tarnowska; polecajmy Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.