OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2022-05-01

      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    na  III  Niedzielę Wielkanocną – 1 V 2022 r.

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
 2. Dzisiaj także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim. 3. Nabożeństwa majowe; ku czci Matki Bożej, będą odprawiane w niedzielę po Mszy sw o godz. 11.30; w dni powszednie o g. 17.30 (gdy jest msza sw o g 9 , wtedy nabożeństwo po Mszy św.)
 3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, wykonane prace przy kościołach, na plebanii i cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.
 4. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii      PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

Porządek Mszy św:                                                                           

30 IV 2022 – Sobota – św. Piusa V, papieża

 • 1300(P) + Maria Wrzosek zd Posłuszny – pogrzeb
 • 1800(z poprzedz niedzieli) + Lucjan Górecki , gr

1 V  2022–  III Niedziela Wielkanocna (Święto Pracy; wsp. św. Józefa; Robotnika) – I mies – adoracyjna

 • 800(Pęgów) W int Maciej Matczak 18 ur; dz błag
 • 945(K)  Róze R; ; ++zmm Józef Konieczny, Zdzisław Łabędzki, Sławomir Sokół, Stefan Grzesik – of r Grzesik
 • 1130(Pęgów-Suma) + Lucjan Górecki , gr 15
 • 1800(Pęgów)  + Zdzisław Strojwons

2 V 2022 – Poniedziałek –  św. Atanazego, bpa i dK; św. Zygmunta, króla i m

 • 1800(łac) + Lucjan Górecki , gr 16

3 V  2022 –  Wtorek –  N M P Królowej Polski , Głównej Patronki Polski, uroczystość

 • 800(Pęgów) I – + Lucjan Górecki, gr 17;     II – + Katarzyna Bednarek
 • 945(K) ++ Helena  i Andrzej Jawór,  Zbigniew Długołęcki
 • 1130(Pęgów-Suma) I W int Przemysław, o p łaski;  II – ++ Stanisława, Maria urodz i im; Marianna i Józef Godos
 • 1800(Pęgów)  ++ Stefan Hauke i zmm z rodziny

4 V –  Środa – św. Floriana, wyznawcy i m  / nowenna do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja na nab majowym                 

 • 1800  I + Andrzej Żak ; II (poza porząd. paraf.) + Lucjan Górecki , gr 18

5 V – Czw. I mies. – św. Stanisława Kzimierczyka, kapł    / g. 1730 ador N. Sakramentu ; Godz Święta g. 23

 • 1800(Ac)  + Lucjan Górecki , gr 19

6 V  2022– Piątek  I mies. – Śww App Filipas i Jakuba Młodszego

 • 1600(K)+ Otylia Kowalska – of Teodora Grzesik
 • 1800 I – Wseronika Ogibowska;   II (poza porząd. paraf.) + Lucjan Górecki , gr 20

7 V 2022 – Sobota –I mies       / 1730 Różaniec wynagradzający do Niepokalanego Serca NMP i nab majowe

 • 1800 W int Róż Różańcowych  II (poza porząd. paraf.) + Lucjan Górecki , gr 21

8 V  2022–  IV Niedziela Wielkanocna (Dobrego Pasterza)

 • 800(Pęgów) ++ Eudoksja, Michał, Stanisław Radyk
 • 945(K)  + Zbigniew Długołęcki 1 r śm
 • 1130(Pęgów-Suma) + Lucjan Górecki , gr 22
 • 1800(Pęgów) W int Alicji, ur i im; o bł Boże, p łaski i opiekę MB dla całej rodziny

Zap przedślubne: Łukasz Tomasz Schaefer, Pęgów i Małgorzata Teresa Pawlak, rz kat, Pęgów z. I

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Matki Bożej oraz błogosławionego, spokojnego tygodnia.

Miłosiernemu Panu polecajmy także zmarłych, którzy odeszli do wieczności; szczególnie zm Marię Wrzosek: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.