OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2022-04-17

OGŁOSZENIA DUSZP. na Urocz. Zmartwychwstania Pańskiego-  17 IV 2022 r

1. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.
  2. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania Triduum Paschalnego.
  3. Dziękuję za wszelkie składane ofiary  przelewem na rachunek bankowy parafii :   PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988.
  4. Jutro odbędzie się zbiórka dobrowolnych ofiar na Metropolitalne Wyższe seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

Wigilia Paschalna w Wielką Noc z procesją rezurekcyjną

• 2030 za parafian
  • 2030 W int o bł Boże, p łaski i opiekę Matki Bożej dla rodzin: Stelmaszyk i Bulejak.

17 IV  2022–  Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego z Oktawą

• 800(P)I  + Katarzyna Góralska;  II- ++ dusze w czyśćcu cierpiące
  • 945(K z procesją) W int r Kowalskich i Bankiewiczów o bł Boże, dary Ducha Św i opiekę MB
  • 1130(Pęgów-Suma) + Stanisława Dopierała 31 r śm
  • 1130(Pęgów-Suma) + Lucjan Górecki gr 1.
  • 1230 Uroczyste Nieszpory tzw. chrzcielne
  • 1800(Pęgów) W int o bł Boże i zdrowie dla ojca chrzestnego Stanisława

18 IV 2022 r. –  Poniedziałek Wie;lkanocny (w Oktawie)

• 800 (Pęgów)  I – W int Ireny, Antoniego , Wojciecha, Osamy o bł Boże, opiekę MB ; potrzebne łaski i zdrowie; II – ++ Stanisław i Zofia Gryglewicz; Wojciech i Józefa Łacek
  • 945 (Kot.)  W int Henryk Filipek  70 urodz ; dz błag
  • 1130  (Pęgów) I- + Józef Kasperkiewicz 4 r śm; II- + Lucjan Górecki, gr 2.

19 IV  2022 –Wtorek w  Oktawie Wielkanocy

• 900 +  Lucjan Górecki gr 3

20 IV 2022– Środa w Oktawie Wielkanocy  / Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i św. Mikołaja

• 1800  + Lucjan Górecki gr 4

21 IV 2022– Czwartek w Oktawie Wielkanocy

• 1800  I ++ Jan i Genowefa Kręcichwost, Natalia i Andrzej Rogala; II + Lucjan Górecki gr 5

22 IV 2022– Piątek w Oktawie Wielkanocy

• 1800+ Lucjan Górecki gr 6

23 IV 2022–  Sobota w Oktawie Wielkanocy

• 1800 + Helena Honczaruk of sąsiedzi II + Lucjan Górecki gr

24 IV  2022– II  Niedziela Wielkanocna (Biała, Przewodnia) czyli Miłosierdzoia Bożego

• 800(P)I  + Lucjan Górecki gr  II W int o bł Boże i zdrowie w rodzinie
  • 945(K) W int o bł Boże i p łaski w dniu urodzin dla Franciszka i Wojciecha Koniecznych
  • 1130(Pęgów-Suma) + Edward Hołubowicz 1 r śm; II – Wint ks proboszcza Wojciecha – of Róze R
  • 1800(Pęgów) + Wojciech Wiśniowski, imieniny

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia,  wszystkim na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i św. Józefa. Miłej i błogosławionej, pełnej paschalnej radości niedzieli. Dobrego  Tygodnia Wielkanocnego.