OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2022-01-30

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę zwykłą (IV po Obj. P)-  30 I 2022 r.

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku.
  2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej (dawniej Oczyszczenie NMP). Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego. W najbliższą niedzielę będziemy mogli wesprzeć ofiarą po Mszach św, siostry z zakonów klauzurowych (zamkniętych) ,które za nas modlą się i poszczą.
  3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, każdą wykonaną pracę przy kościołach i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  i wystrój kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach.
  4. Dziękuję za składane ofiary, PKO   BP   77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

29 I  2022 – Sobota – wsp NMP

• 1800  I W int  Miłosza 5 urodz; dz błag;     II – W int o zdrowie i p łaski dla Artura

30 I 2022–  Niedziela  IV zwykła – w ciągu roku  (IV po Objawieniu Pańskim)

• 800(Pęgów)  I W int Edwarda o zdr i szcz zabieg; oraz za zmm ++ Anna i Władysław Cygan; II W int Tomasza i Katarzyny o pojednanie
  • 945(K)  + Łukasz Wieczorek – of J Guzowska
  • 1130 (Pęgów-Suma)  I – ++ Janina i Stanisław Puchalscy; Stefania i Czesław Kożuchowscy; II – W int rodzin, które przyjęły błogosławieństwo kolędowe
  • 1800(Pęgów)   W int Krystyny Wacławskiej 80 urodz; o błog Boże, p łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej

31 I 2022  – Poniedziałek – św. Jana Bosko, kapł

• 900  + ks. Kazimierz Piątek

1 II 2022– Wtorek

• 1800 + Henryk Juszczyk eq

2  II 2022 –  Środa – Ofiarowanie Pańskie (MB Gromnicznej)  /Nowenna  do NMP N Pomocy i św. Mikołaja

– poświęcenie świec-gromnic oraz poświecenie świec dzieci I kom – na każdej Mszy św

• 1000 + Małgorzata Pakiet
  • 1600 (K) ++ Czesław i Cecylia Burak; Stefania i Stanisław Chałacińscy; Alicja, Adolf, Roman
  • 1800  + Lucjan Górecki

3 II –  Czw – św. Błażeja, bpa i m ; św. Oskara  / adoracja N Sakr. 17 30 Godz Św. – g .23/ bl świec s Błażeja

• 1800 + prof. Agnieszka Chrzanowska

4 II  2022 – Piątek – I mies / spowiedź św

• 1600 (K) + Zbigniew Długołęcki   –     /pośw. chleba, wody i soli – wig sw Agaty
  • 1800      + Lucjan Górecki

5 II  2022 – Sobota – I mies – św. Agaty; dz i m   /pośw. chleba, wody i soli

• 1730 Rózaniec wynagradzajácy do Niepokalanego Serca NMP
  • 1800 W int  Róæ R

6 II 2022–  Niedziela  V zwykła – w ciągu roku  (V po Objawieniu Pańskim) – I mies – adoracja N Sakr.

• 800(Pęgów)  ++ Apolonia i Wøadysław Konieczni i zmm z rodziny
  • 945(K)  W int Róż R oraz w int Marii Skrzypczyk ur; Kuby i Kacpra ;dz bł; ++ Józef, Otylia, Jerzy z r Kowalskich
  • 1130 (Pęgów-Suma)  I – za parafian; II – ++ Władysława i Józef, Emilia i Józef; Jolanta, Leonard, Józef, Antoni i Irena.
  • 1800(Pęgów)   + Janina

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.  Opieki Matki Bożej. Wszystkim życzymy błogosławionego, spokojnego i dobrego tygodnia.

Do wieczności odeszła   śp +  Janina Pawlak – wieczne odpoczywanie ………