OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021-12-05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Adwentu– 5 XII 2021 r.

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Świéte rekolekcje adwentowe. Witamy wśród nas ks . mgr lic Edwarda Łojek CM, sędziego w Metropolitalnym Sądzie Duchownym Archidiecezji Lwowskiej Latinorum (czyli obrządku łacińskiego tzn rzym kat), który nas poprowadzi duchowymi drogami nawrócenia adwentowego oraz będzie przewodniczyć uroczystościom odpustowym.
 2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa; w naszej parafii Uroczystośc  – doroczny odpust ku czci św. Mikołaja. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących. Niech także nie zabraknie nas w kościele , wypraszających potrzebne łaski dla siebie i innych przez wstawiennictwo naszego wielkiego patrona i cudotwórcy. Spowiedz  podczas Mszy świętych w czasie rekolekcji.
 3. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Msze św o g. 1200 (w Godzinie Łaski); 1600 (Kotowice) i  1700.
 4. POŚWIĘCONE OPŁATKI WIGILIJNE , (wypieczone zgodnie z tradycją Kościoła, z odpowiedniej mąki pszennej i wody, bez dodatku innych substancji) można nabyć codziennie w Pęgowie: w kościele, kancelarii parafialnej oraz u Panów z Rady Parafialnej: Stanisława Konopackiego, ul. Główna; Ludwika Radyka, ul. Główna i Mariana Adamowicza, ul. Leśna; w Kotowcach u Pani Sołtys Barbary Koniecznej; w Zajączkowie u Pani Petryszyn.
 5. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, każdą wykonaną pracę przy kościołach i na cmentarzu prośba aby nie wrzucać kwiatów z ziemią do Kon tenera); za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii :  PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988           

Porządek Mszy św:

4 XII  2021 – Sobota  I mies – św. Barbary , dz i m;  i św. Jana Damasceńskiego, kapł i dK

 • 600( (Roraty)  za parafian;     1200(Kotowice) + Henryk Majchrowski – pogrzeb
 • 17.30 Rózaniec wynagradzający do Niepokalanego Serca NMP. Rozpoczęcie rekolekcji .
 • 1800  I – Róze R   ;        II – ++ Alfreda, Maria, Aleksander, Franciszek, Leszek, ks. Stanisław

5 XII  2021–  II Niedziela Adwentu – Rekolekcje

 • 800(Pęgów – R)  I ++ Helena Marszałek 9  śm , Karolina Marszałek  II ++ Bronisława, Jan, Ryszard, Danuta
 • 945(K)   I Róze ;        II + Otylia Kowalska – od ucz pogrzebu
 • 1130 (Pęgów-Suma) I – W int Elzbiety i Tomasza 34 r sl  ;   II – +Halina Górecka
 • 1800(Pęgów)  I ++ Józef Rózyczka 40 sm  ; II -+ Wojciech Wiśniowski 3 r sm

6 XII 2021 Poniedziałek  –  Uroczystośc św. Mikołaja, biskupa – odpust parafialny – Rekolekcje

 • 1000 za parafian
 • 1600 (K) + Henryk Majchrowski – od rodzina Wieczorek z Przygodzic
 • 1800 (Suma)  I za parafian  ; II – + Bożena Koćwin i o p łaki dla rodziny

7 XII 2021– Wtorek  – św. Ambrożego, bpa i dK – zakończenie Rekolekcji – odwiedziny chorych

 • 1000 W int Ojczyzny
 • 1600(K)  W int Barbary Koniecznej o błog Boże , zdrowie i p łaski
 • 1800 ++ Stanisław 2 r śm, Henryk, Wojciech, Krzysztof

8  XII – Śr –  Uroczystośc Niepokalanego Poczęcia NMP /Now. do NMP N Pomocy i św. Mikołaja; modlitwa do św Józefa – Zakończenie Jubileuszowego Roku św. Józefa, Oblubieńca NMP

 • 1200 (Godz Łaski – Msza św)W intencjach Matki Bożej
 • 1600(K) rez
 • 1700 (R) W int Ireny i Antoniego, o p łaski

9 XII   2021 Czwartek –  / adoracja  Najśw Sakramentu g 1630 i   g.2300 Godzina Święta

 • 1700 (Roraty) W int Barbary o p łaski

10 XII  2021 – Piątek

 • 1700 (Roraty) W int Patrycji i Tomasza o p łaski

11 XII  2021 – Sobota – św.  Damazego I, papieża

 • 600 (Roraty)
 • 1800  ++ Weronika i Władysław, Antonina i Szymon, Henryk

12 XII  2021–  III Niedziela Adwentu – Gaudete

 • 800(Pęgów – R)  ++ Józef i Bogdan i zmm z rodzin Szkop, Powierza i Skotarek
 • 945(K) rez
 • 1130 (Pęgów-Suma) + Władysław Koziorowski 5 r śm
 • 1800(Pęgów)  ++ dusze w czyśćcu cierpiące     

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy   wstawiennictwu Matki Bożej oraz  Świętych Pańskich.    Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego,  dobrego i spokojnego tygodnia. Moi drodzy na zakończenie rekolekcji możemy wspomóc księdza misjonarza ofiarami przeznaczonymi na Ukraine oraz możemy złożyc także produkty trwałe : żywność oraz podstawowe kosmetyki : mydło i itp.

Do wieczności odszedł śp + Henryk Majchrowski – wieczne odpoczywanie …