OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021-11-06

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXII Niedzielę zwykłą  – 7 XI 2021 r.

 1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.
 2. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte o godz 10 i w Kotowicach o g.1200 z racji uroczystości tytułu patrona kościoła św. Marcina z Tuors, biskupa. Mszy św będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. mgr Adam Kościk z par. Macierzyństwa NMP we Wrocłwiu Pilczycach
 3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, każdą wykonaną pracę przy kościołach i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii : PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

Porządek Mszy św:

6 XI  2021 – Sobota – I miesiąca – wsp NMP

 • 1730 Rózaniec wynagradzający do Niepokalanego Serca NMP / wypominki
 • 1800  I Róże R  ;         II – + Stanisława Dobrowolska, gr

7 XI  2021–  Niedziela XXXII zw., (XXIV po Zesł. Ducha Św.) – I miesiąca adoracja N sakr/ wypominki

 • 800(Pęgów)  I + Maria Grobelna 2 r śm; II + Stanisława Dobrowolska, gr
 • 945(K)  W int Joanny Guzowskiej 60 urodz , dz bag o bł Boze, zdr i p łaski, opiekę Matki Bożej i świetych
 • 1130 (Pęgów-Suma) I ++ Władysław, Antonina, Władysław, Janina, Leonard, Jurgen i zmm z rodz Skotnickich i Regieć                     II  ++ Marian Suliga, Marianna i Wincenty Suliga; Józefa i Jan Szarek
 • 1800(Pęgów) ++ Józef, Magdalena Chyliccy; Genowefa i Szymon Maliccy

8 XI 2021 Poniedziałek

 • 900 + Stanisława Dobrowolska, gr  / wypominki

9 XI 2021– Wtorek – Rocznica Konsekracji Bazyliki Laterańsakiej (Katedry Papieskiej) w Rzymie

 • 1800 + Stanisława Dobrowolska, gr

10  XI – Śr – św. Leona Wlk, pap i dK /Nowenna. do NMP N Pomocy i św. Mikołaja; modlitwa do św Józefa

 • 1800 + Anna Drozdowska of sąsiedzi z ul Stawowej;  (poza p paraf) +  Stanisława Dobrowolska, gr
 • 1930 – spowiedz św w Kotowicach

11 XI   Czw – św  Marcina, bpa- Świeto Niepodległosci   / adoracja Najśw Sakramentu g 930 i   g. 2300 Godz.. Święta

 • 1000 + Stanisława Dobrowolska, gr;     II- + Zbigniew Kwasek 22 r śm

w Kotowicach – Uroczystość św. Marcina, bpa – Patrona tytułu kościoła

 • 1200  I – W int mieszkańców Kotowic oraz o bł Boże, zdr i p łaski dla ks prob Wojciecha
 • 1200 II – W int o bł Boże, zdrowie i p łaski dla Józefa Koniecznego
 • 1200 III – + Helena  Mikołajczyk 2 mies po śm

12 XI  2021 – Piątek – św. Jozafata, bpa i m

 • 1800  + Stanisława Dobrowolska, gr

13 XI  2021 – Sobota – śww. pierwszych męcz Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

 • 1800  I – + ks. prof. Józef Swastek 4 mies po śm          II – + Stanisława Dobrowolska, gr                / ch g 17

14 XI  2021–  Niedziela XXXIII zw., (XXV po Zesł. Ducha Św.)

 • 800(Pęgów)  I + rodzice Janina i Stanisław Puchalscy, Ludwika i Stanisław Matczak   II ++  Zenon, rodzice, rodzeństwo z obu stron   /ch
 • 945(K)  rez
 • 1130 (Pęgów-Suma) I – W int Mikołaj  9 urodz dz błag oraz za zm Bronisław Rygas 25 r śm     II  + Stanisława Dobrowolska, gr
 • 1800(Pęgów) + Anna Drozdowska – od ucz pogrzebu

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu Matki Bożej oraz  Świętych Pańskich. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego,  dobrego i spokojnego tygodnia.