OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021-10-03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVIII Niedzielę zwykłą (XX po Zesł Ducha Św) – 10 X 2021 r.

 1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi. Nabożeństwo Różańcowe jest odprawiane codziennie przed Mszą sw. tj. w niedziele o g 11, w poniedziałki o 830 ; od wtorku do soboty o g 1730
 2. Obchodzimy dzisiaj 21. Dzień Papieski pod hasłem… Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
 3. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
 4. W sobotę 16 października,   Uroczystość św Jadwigi , Głównej Patronki naszej Archidiecezji oraz Trzebnicy a także wielu diecezji w Polsce zachodniej i w Niemczech. Ten dzień, to .43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
 5. Zbliża się listopad, czas  modlitwy za zmarłych. Kartki wspominkowe wyłożone na stoliku.
 6. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, każdą wykonaną pracę przy kościołach i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Jeżeli ktoś ma taką wole, można składać ofiary na ogrzewanie kościoła. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii :                                                       PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988                                                

Porządek Mszy św:

9 X 2021 – Sobota– wsp NMP; śww Dionizego, bpa i Tow, mm; św. Jana Leonardiego, kapł

 • 1800 W int kapłanów (od ks MS)  / poza porząd paraf   W int Jacka o p łaski

10 X  2021–  Niedziela XXVIII zw., (XX po Zesł. Ducha Św.) DZIEN PAPIESKI

 • 800(P)I ++Zofia i Wiesław Sławeccy II– ++Weronika i Karol Posłuszni, zmm z rodz Posłusznych i Szczepanek
 • 945(K)  W int Otylii w 90 urodz; dz błag i o p łaski
 • 1130 (P-Suma) I ++Józefa21 r śm  i Wojciech Łacek; Staniaław i Zofia Gryglewicz, zmm z rodz, Józefa i Władysław Macała      II- Ryszard Wesołowski 1 r śm

1800(Pęgów) + Ryszard Wesołowski 1 r śm – of brat z rodziną

11 X 2021   – Poniedziałek – św. Jana XXIII, papieża

 • 900 rez

12 X  2021 –  Wtorek – św. Jana Beyzyma, kapłana misjonarza

 • 1800 W int Rity i Alicji o bł Boże, zdrowie, p łaski i opiekę Matki Bożej.

 13 X 2021 – Środa – bł. Honorata Koźmińskiego, kapł; św. Edwarda, wyznawcy i króla                                           –  nowenna. do NMP N Pomocy i św. Mikołaja; modlitwa do św Józefa w Roku Jubileuszowym św. Józefa               

 • 1800 ++ Stanisław 8 r śm, Stanisława

14 X  Czw – św. Kaliksta I, pap i m; św. Małgorzaty M Alacoque, dz   –  / ador N Sakr. g 1730 i g. 2300 Godz.. Święta

 • 1815 ++ za zmarłych nauczycieli i pracowników Szkoły w Pęgowie

15 X  2021 Piątek – św. Teresy od Jezusa, dz i dK

 • 1800 + Dariusz Bąk – od ucz pogrzebu

16 X 2021 – Sobota– Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – Głównej Patronki Archidiecezji Wrocławskiej

 • 1800 + Stanisława Dobrowolska – od ucz pogrzebu

17 X  2021–  Niedziela XXIX zw., (XXI po Zesł. Ducha Św.) – Św. Jadwigi Śląskiej

 • 800(Pęgów) + Teresa Klikowska 1 r śm
 • 945(K)  rezx
 • 1130 (Pęgów-Suma) W int Katarzyny i Jarosława w 25 r ślubu; dz błag
 • 1800(Pęgów) ++ rodzice Lucyna i Adam Kamińscy

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu Matki Bożej i Świętych .  Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego,  dobrego i spokojnego tygodnia.