OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021-09-05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIiI Niedzielę zwykłą (XV po Zesł Ducha Św) – 5 IX 2021 r.

 1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Pana Jezusa w N Sakramencie.
 2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby  ziemia przyniosła chleb. Poświęcenie nasion.
 3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, każdą wykonaną pracę przy kościołach i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Jeżeli ktoś ma taką wole, można składać ofiary na ogrzewanie kościoła. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii                    PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988                                        

Porządek Mszy św:

4 IX 2021 – Sobota– I mioes – wsp. NMP  

 • 1730 – Różaniec Wynagradzający Niep Sercu NMP
 • 1800// I -W int Róż R do Niep Serca NMP     II + Emilia, gr

5 IX  –  Niedziela XXIII zw., (XV po Zesł. Ducha Św.) – I miesiąca – adoracja N Sakramentu

 • 800(Pęgów) I ++ Maria, Michał i Czesław        II – Emilia, gr
 • 945(K) ++ zmm z rodzin Ulatowskich, Mierników i Krausów
 • 1130 (P-Suma) W int Panu Bogu wiadomej do Dzięciątka Jezus II ++ Janina i Bronisław Rygas
 • 1800(Pęgów) + Stefan Hauke – of p dr L Szpiech

6 IX 2021   – Poniedziałek

 • 900 W int Teresy Orlińskiej 87 urodz; dz błag    /  poza porząd paraf + Emilia, gr

7 IX  2021 –  Wtorek – św. Melchiora Grodzieckiego, kapł i m

 • 1800  + Andrzej Żak         /  poza porząd paraf + Emilia, gr

8 IX  – Środa – Święto Narodzenia NMP –  nowenna. do NMP N Pomocy i św. Mikołaja; modl do św Józefa                  

 • 1300 + Stanisława Dobrowolska – pogrzeb
 • 1600(K) ++ Danuta Jakubiec; Barbara i Włodzimierz Alber
 • 1800  I – W int Marii, urodz i imieniny; dz błag   II + Emilia + Emilia Yahacy,gr.8

9 IX 2021  Czwartek – św. Piotra Klawera , kapł –  / ador Najśw Sakr. g 1730 i g. 2300 Godzina. Święta

 • 1815 W int Elżbiety 79 urodz; dz błag   / poza p paraf + Emilia, gr

10 IX  2021– Piątek

 • 1800 + Tadeusz Turek – od ucz pogrzebu     /  poza porząd paraf + Emilia, gr

11 IX 2021 – Sobota– wsp. NMP  

 • 1800// I  ++ Władysław, Jadwiga i Andrzej     II + Emilia, gr

12 IX  2021–  Niedziela XXIV zw., (XVI po Zesł. Ducha Św.) – /Imienia Maryi/

 • 800(Pęgów) I ++ biskupi, kapłani i wierni zmm w czasie II Wojny Światowej        II – Emilia, gr
 • 945(K)++ Apolonia i Michał Wieczorek; Teofila i Piotr Kościołek
 • 1130 (P-Suma) ++ Mikołaj 19 r śm i Maria; Maria, Łukasz Adamowicz
 • 1800(Pęgów) W int Lucyny i Ryszarda Dąbrowskich o uzdr relacji i p łaski, w r ślubu

/Doroczny odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świetego w par Strzeszów – suma o g 12./

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu Matki Bożej i Świętych .  Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego,  dobrego i spokojnego tygodnia.

 

Do wieczności odeszli: śp Stanisława  Dobrowolska i  Dariusz Bąk – wieczne odpoczywanie …

 

 Parafialna pielgrzymka autokarowa do Częstochow,y w ramach pielgrzymki naszej Archidiecezji odbędzie się  dnia 17 września br, wyjazd o g 1100 (Kotowice g 1115) , Msza św pod przewodnictwem J Ek Ks Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego o godz. 1800. Powrót po Apelu Jasnogórskim o g. 22.

Zapisy u Pań: Oli Drozdowskiej tel. 662 615872 i Ireny Koniecznej tel. 794799975.