OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021-07-25

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XVII Niedzielę zwykłą (IX po Zesł Ducha Św) –25 VII 2021 r.

 1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?
 2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na misje. Dzisiaj także przypada odpust parafialny ku czci św. Anny w Szewcach.
 3. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty Mszy sw. 4. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, każdą wykonaną pracę przy kościołach i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii                    PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

                      

Porządek Mszy św:

24 VII 2021 – Sobota 

 • 1800 W int Anny; dz błag z racji imienin  /poza p paraf  + Andrzej Szewerniak, gr

25 VII  2021–  Niedziela XVII zw., (IX po Zesł. Ducha Św.)

 • 800(Pęgów) ++ Janina 24 r śm i Tadeusz Szymaszkiewicz; Katarzyna i Jan
 • 945(K) W int Katarzyny i Zygmunta o zdr , bł Boże i opiekę Matki Najświętszej
 • 1130 (P-Suma) W int Joanna i Remigiusz Szeląg 24 r ślubu; dz błag     / poza paraf + Andrzej Szewerniak, gr
 • 1800(Pęgów) ++ Karol i Franciszka

26 VII  2021 – Poniedziałek – sw. Joahima i Anna

 • 900 ++zmm z r Koniecznych, Rzeczyckich i Tulczewiczów / poza p paraf  + Andrzej Szewerniak, gr

27 VII 2021 –  Wtorek

 • 1800 W int Agnieszki i Sebastiana Skorupskich 25 r śl ; dz błag /  poza p paraf + Andrzej Szewerniak, gr

28 VII – Środa – św. Szarbela Makhulfa, kapł  /  now. do NMP N Pomocy i św. Mikołaja; modl do św Józefa                  

 • 900  + Andrzej Szewerniak, gr

29 VII Czw – śww. Marty, Mari i Łazarza  / ador Najśw Sakr. g 1730zak nab do Krwi Ch.  i g. 2300 Godzina. Święta

 • 1800 + Andrzej Szewerniak, gr

30 VII  2021– Piątek – św. Piotra Chryzologa, bpa i dK

 • 900 + Andrzej Szewerniak, gr

31 VII 2021 – Sobota  – św. Ignacego z Loyoli SI, kapł i zakonodawcy

 • 1800 ++ Irena i Zygmunt Borkowscy  /poza p paraf  + Andrzej Szewerniak, gr 30

1 VIII  2021–  Niedziela XVIII zw., (X po Zesł. Ducha Św.)  – I mies – adoracja N Sakr

 • 800(Pęgów) + Czesław Śliwiński 2 r śm
 • 945(K)       Róże R
 • 1130 (P-Suma) + Paweł Gołąbek, gr 1
 • 1800(Pęgów) ++ rodzice Jan i Katarzyna, brat Józef Kulik

Zap przedślubne  I – 25 VII, II – 1 VIII, III -8 VIII , Kamil Pietras, k, rz kat, par . Dobra i Justyna Matczak, p, rz kat, p Pęgów

Solenizantów i jubilatów, kierowców, otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu Matki Bożej       i św,Krzysztofa  .  Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego,  dobrego i spokojnego tygodnia.