OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2021-06-27

OGŁOSZENIA DUSZP. na  XIII Niedzielę zwykłą (V po Zesł Ducha Św) – 27 VI 2021 r.

 1. Jednym z owoców Najświętszej Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.
 2. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, papieżu seniorze Benedykcie XVI i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze. W tym dniu za pobożne ucałowanie krzyża poświęconego przez papieza lub biskupa, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji tego święta, jak co roku możemy złożyć dzisiaj ofiare przeznaczoną do dyspozycji papieża, tzw. Świętopietrze.
 3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św; w niedziele po Mszy o g 11.30. Módlmy się słowami litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i zawierzajmy Panu Bogu naszą Ojczyznę. parafię, rodziny, znajomych i siebie samych.
 4. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, każdą wykonaną pracę przy kościołach i na cmentarzu; za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii                    PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

Porządek Mszy św:       

26 VI 2021 – Sobota   – wsp Matki Bożej; św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapł

 • 1800 W int dzieci, które w tym roku przystąpiły do rocznicy I Kom sw
 • 1800 W int Haliny Matczak 70 urodz; dz błag – of mąż i dzieci

27 VI  2021–  Niedziela XIII zw., (V po Zesł. Ducha Św.)  (NMP Nieustającej Pomocy)

 • 800(Pęgów) I – W int do Miłosierdzia Bożego za zatw grzeszników; II – + Artur Ogonowski – od ucz pogrzebu
 • 945(K)  W int o bł Boże i opiekę MB dla rodzin: Skotnickich, Sandulskich i Posłusznych
 • 1130 (P-Suma) I -W int Anny o p łaski  II- + Stefan Hauke, ur.  – of dr L Szpiech
 • 1800(Pęgów)  + Edward Kaczmarek 37 r śm

28  VI  2021 – Poniedziałek – św. Ireneusza bpa i m; Wigilia Śww App Piotra i Pawła

 • 900 t.+ Benedykt Pawlak – od ucz pogrzebu

29 VI 2021 –  Wtorek – Uroczystość Śww App Piotra i Pawła

 • 1600(K) + Krystyna Toboła – of przyjaciele i sąsiedzi
 • 1800 I W int Marii 85 urodz; dz z pr o bł Boże, zdr i opiekę MB II- + Krystyna Szpiech – of Leszek Bocek z rodz

30 VI  – Środa   – Sww Pierw Mm Kośc Rz /  now. do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja; modl do św Józefa                  

 • 1800  rez

1 VII Czw –I m – św. Ottona, bpa (Naj Krwi Ch)/ ador Najśw Sakramentu g 1730zak nab do NSPJ.  i g. 2300 Godzina. Święta

 • 1800 + Stefan Hauke, urodz

2 VII  2021– Piątek – I mies –   (NMP Licheńskiej) – spowiedź św przed Mszą sw

 • 1600 (K) ++ Zofia, Józef, Stanisław, Andrzej Nowak; Helena, Andrzej, Henryka Madej
 • 1800 + Andrzej Szewerniak, gr 1

3 VII 2021 – Sobota   – I mies –   św. Tomasza Apostoła

 • 1730 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP
 • 1800 W int Róż R ; II – + Andrzej Szewerniak, gr 2

4 VII  2021–  Niedziela XIV zw., (VI po Zesł. Ducha Św.) – I mies adoracja Najśw Sakr

 • 800(Pęgów) + Andrzej Szewerniak, gr 3
 • 945(K)  W int Róż R
 • 1130 (P-Suma) ++ Marian Suliga, Antoni Pęciak
 • 1800(Pęgów)  W int Marty i Rafaela, 22 r ślubu ; dz błag

Zap przedślubne (5/2021) I -20 VI, II – 27 VI, III -4 VII – Łukasz Wesołowski, k . par tut., i Kinga Porzyczka, p, par. tut.

Solenizantów i jubilatów, otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa  oraz wstawiennictwu Matki Bożej i świętych  .  Wszystkim życzymy błogosławionego,  dobrego i spokojnego tygodnia.