OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-11-29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Adwentu  – 29 XI 2020.

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszp. na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
  2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami.
  3. W obecnie istniejącej sytuacji gospodarczo-ekonomicznej naszej Ojczyźnie, powodującej wzrost ubóstwa, bezrobocia, także w naszej parafii. Postanowiliśmy reaktywować z dniem dzisiejszym Parasfialny Oddział Caritas. Na jego czele staną : Joanna Kuczera, Agata Gołąbek, Lidia Hauke, Paweł Karcz i prosimy chętne osoby z całej parafii o dołączenie. Moi drodzy, wśród nas jest coraz więcej osób potrzeujach naszej pomocy.
  4. Zblizają się imieniny naszej parafii – w sobotę 5 XII o g. 1600  doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja, biskupa i cudotwórcy. Sumie odpustowej przewodniczył będzie i wygłosi do nas Słowo Boże; o. Faustyn Zatoka, OFM, proboszcz parafii św Alberta Wielkiego, bpa i dK we Wrocławiu Sołtysowicach ; nasz nowy Dziekan – Dekanatu Wr Północ I Osobowice .(nie będzie już wtedy Mszy św o g 18)
  5. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii      PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988

Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia opiece i wstawien polecamy Matki Najświętszej oraz Świętych Patronów tygodmnia i Adwentu. Wszystkim życzymy dobrej, spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

INTENCJE  MSZALNE

22.11.2020 r. –  I niedziela  Adwentu

• 8.00 – Roraty – (Pęgów)
    • I – ++ Andrzej i Janina Rogala; Genowefa i Jan Kręcichwost