OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-10-18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIX  niedz zw (XX) po Zesł. D. Św.) – 18 X 2020

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Prosimy Boga, aby misjonarze mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.
  2. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec.
  3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii      PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988    Jeśli ktoś ma taką intencję to można składać ofiary na ogrzewanie kościoła.. Porządek Mszy św:

17  X 2020 – Sobota  – św. Igmacego Antoicheńskiegov, bpa i m

• 1200 + Teresa Klikowska – pogrzeb
  • 1600 Wint Marii i Stanisłaea Wilk, 50 r śl; dz błag oraz za zmm. Eudokksja i Michał Radyk;, Helena i Wojciech Wilk; i o potrzebne łaski dla dzieci Jolanty i Mariusza i ich rodzin
  • 1800  ++Bolesława i Bolesław Strojwons; Czesława i Ludwik Kardela; Stanisław, Józef i Teodor

18 X  2020–   Niedziela XXIX zw – (XX  po Zesłaniu Ducha Św.) – św. Jadwigi Śll

• 800(P)  ++Stanisław Stefaniak i zmm z rodz Kubiak i Stefaniak
  • 945(K) ++ Katarzyna, Henryk, Wiesław Jajszczyk; Stanisław, Stanisława i Emilia Kochanek
  • 1130(P-Suma)  ++ Bożena Mazur; Czesław i Helena Markiewicz; Stefan
  • 1800(Pęgów)  + Genowefa 2 r śm

19  X  2020– Poniedziałek

• 900(łac) W int Antoniego i Ireny; dz błag

20 X  2020 –  Wtorek – św.Jana Kantego, kapl

• 18(0+ Danuta Stobrawska 2 r sm

21 X 2020 –  Środa

• now do NMP NP.  i św. Mikołaja
  • 1800 +  Ks. Inf dr Leon Czaja

22  X 2020 –  Czwartek   – św. Jana Pawła II, papieza

• g. 1730 adoracja N. Sakr. – Nab Różańcowe
  • 1800 tr W int Juli, Karola i Wojciecha Klimas; dz błag

23 X  2020– Piątek- św. Jana Kapistrana, kapł

• 1800 + Halina Górecka

24  X 2020 – Sobota  – św. Antoniego Marii Clareta, bp

• 1500Msza sw ślubna
  • 1800  + Bronisława Płatek 1 r śm

25 X  2020–   Niedziela XXX zw – (XXI  po Zesłaniu Ducha Św.)

• 800(P)
    • I + Ryszard Wesołowski –od ucz pogrzebu
    • II O szczęsliwe rozwiązanie dla synowej Karoliny i o zdrowie
  • 945(K) ++ zmm z rodziny Filipków i Zdobylak
  • 1130(P-Suma)
    • I W int Adam w 18 urodz; dz błag
    • II W int Elżbiety i Mieczysława w 63 r ślubu; dz błag
  • 1800(Pęgów)  ++ Lucyna i Adam Kamińscy

Do wieczności odeszli: Jacek Gierczak i Teresa Klikowska– wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci.

Solenizantów i jubilatów, szczególnie dzisiaj pracowników służby zdrowia,    otaczamy serdeczną modlitwą i polecamy wstawiennictwu  Matki Bożej i świętych .  Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego i dobrego tygodnia