OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-09-27

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVI niedz zw (XVII po Zesł. D. Św.) –27 IX 2020

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę.Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki. W tym duchu warto promować podróże do miejsc świętych. Ruch pielgrzymkowy istnieje w Kościele od wieków.
 2. We wtorek, 29 września, obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. To także święto patronalne ks kanonika Rafała, któremy składamy najserdeczniejsze życzenia i dziękujemy za to, że jest z nami, w naszej parafialnej przestrzeni. Św Michał Arch patronuje także Polskiej Policji, wspieramy policję naszymi modlitwami, dobrocią i dziękujemy za ich służbę.   W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów.
 3. W czwartek rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej, zapraszamy  codziennie o g 1730; w poniedziałki 830 4. .Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii      PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988    Jeśli ktoś ma taką intencję to można składać ofiary na ogrzewanie kościoła..         
 4. Porządek Mszy św:

27 IX  2020 –   Niedziela XXVI zw – ( XVII  po Zesłaniu Ducha Św.)

 • 800(Pęgów)
  • I  ++ Zbigniew Biedroń, Leszek Turkowyd; zmm z r Jaśniewicz
  • II – W int Panu Bogu wiadomej
 • 945(K)  W int Barbary i Zygmunta w 36 r ślubu; dz z pr o błog Boże, zdrowie
 • 1130(P-Suma)
  • I – W intŁukasz urodz, dz błag i o p łaski oraz w int ks Rafała z racji imienin  o p łaski
  • II – ++ Stefania i Michał Łobodziec i zmm z rodziny / chrzty
 • 1800(Pęgów)  + Stefan Hałke, gr

28 IX  2020– Poniedziałek  –  św. Wacława, wyzn i m

 • 900(łac)  + Stefan Hauke, gr

29 IX  2020 –  Wtorek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

 • 18(0++ Leonard Szeląg 5 r śm; Helena i Stanisław Szeląg
 • (poza paraf) + Stefan Hauke,  gr

30 IX 2020 –  Środa – św. św. Hieronima, kapł i dK

 • now do NMP NP.  i św. Mikołaja                 
 • 1800 + Stefan Hauke,  gr 30

1  X  –   Czw – I m–  św. Teresy od Dzięciątka Jezusz; dz i dK

 • g. 1730 adoracja N. Sakr. – Nab Różańcowe
 • 1800 tr W int Kościoła

 2 X  2020– Piątek-  I miesiąca -Świętych Aniołów Stróżów / spowiedź przed Mszą św

 • 1600(K) rez
 • 1800 + Stanisław Szpura – of koledzy z Armii Krajowej (oddz. Trzebnica)

3  X  – Sobota – I miesiąca – wsp. NMP  / 1730 Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP

 • 1800  Int.  Róż Różańcowych

4 X  –   Niedziela XXVII zw – (XVIII  po Zesłaniu Ducha Św.) I mies – ador NS – wsp NMP Różańcowej

 • 800(Pęgów) + Stefan Hauke
 • 945(K)  W int Róż R
 • 1130(P-Suma)  W int Aleksandry Meller w 10 urodz; dz błag
 • 1800(Pęgów)  ++ Krzysztof, Bronisława, Andrzej

Do wieczności w naszej Archidiecezji odeszli dwaj znani Profesorowie MWSD i PWT :  Ks. Infułat Leon Czaja               oraz Ks. Infułat Jan Krucina – wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. RiP 

Solenizantów i jubilatów   otaczamy serdeczną modlitwą i polecamy wstawiennictwu  Matki Bożej i świętych. 

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego i dobrego tygodn