OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-07-26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVII niedz zw (VIII po Zesł. Ducha Św.) –26 VII 2020

 1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.  Dzisiaj także odbywa  się poświęcenie pojazdów z racji wsp św. Krzysztofa. Złożone przekazane są dla misjonarzy w Afryce.
 2. Pamietajmy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. r wybuchu powstania warszawskiego.
 4. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać już od południa 1 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 5. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii      PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988    .         

Porządek Mszy św:

25 VII 2020 – Sobota – św.  Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, m

 • 1800  ++  Karol r śm i Franciszka

26 VII  2020 –   Niedziela XVII zw – (VIII po Zesłaniu Ducha Św.) – śww. Joachima i Anny, rodz NMP

 • 800(Pęgów) W int Anny – imieniny; dz błag
 • 945(K)  ++ rodzice Natalia i Stanisław Cygan; Bronisława i Emilia Szypa
 • 1130(P-Suma) W int Haliny 65 urodz; dz błag – of dzieci i wnuki
 • 1800(Pęgów)  ++ Antonina i Ludwik Łamasz i zmm z rodz Łamasz i Patyk

27  VII  2020– Poniedziałek  

 • 900(łac)  ++ dusze w czyśćcu cierpiące (req.)

28 VII  2020 –  Wtorek

 • 18(0 +  Czesław Banaś – od ucz pogrzebu

29 VII 2020 –  Środa  – św. Marty

 • now do NMP NP.  i św. Mikołaja                 
 • 1800( za parafian

30 VII 2020– Czwartek  – św. Piotra Chryzologa ,bpa i dK  

 • g. 1730 adoracja Najśw Sakr
 • 1800 w pewnej intencji (sąsiadów)

31 VII  2020– Piątek – św. Ignacego Loyoli, kapł i zakonodawcy

 • 1800 + Władysława Cłapka – od ucz pogrzebu

1 VIII 2020 – Sobota – św.  Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK; zakonodawcy

 • 1730 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP
 • 1800  W int Róż R

2 VIII  2020 –   Niedziela XVIII zw – (IX  po Zesłaniu Ducha Św.) – NMP Anielskiej

 • 800(Pęgów) za parafian
 • 945(K)  Różę R
 • 1130(P-Suma)  + Roman Kalinowski r śm
 • 1800(Pęgów)  + Władysław, imieniny i urodz

Zap p ślubn I II-  Maciej Jarosław Stankiewicz,, kawaler, par Pęgów i Paulina Tatar, panna, par. Domaszczyn

Solenizantów i jubilatów   otaczamy serdeczną modlitwą i polecamy wstawiennictwu świętych.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego i dobrego tygodnia.