OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-07-12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XV niedz zw (VI po Zesł. Ducha Św.) –12 VII 2020 r

 1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. 
 2. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
 3. Pamietajmy o przestrzeganiu przepisów sanitarnych.
 4. Poświęcenie pojazdów z racji wsp św. Krzysztofa odbędzie się po Mszach sw 25 i 26 VII 2020.
 5. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii      PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988   

Porządek Mszy św:

11 VII 2020 – Sobota – św.  Benedykta, Opata; Patrona Europy

 • 1600(K) W int o zdr, bł Boże i p łaski dla mamy, taty, siostry oraz babci i dziadka – of Mateusz Kępa
 • 1800  ++ Stanisław i Krzysztof

12 VII  2020 –   Niedziela XV zw – (VI po Zesłaniu Ducha Św.)

 • 800(Pęgów) ++ Janusz Szymaszkiewicz 23 r śm, Katarzyna i Jan
 • 945(K)  W int o bł Boże i zdrowie dla Ameli i Bartosza oraz ich rodziców
 • 1130(P-Suma) ++ Genowefa, Michał, Andrzej
 • 1800(Pęgów)  + Teofil Ogibowski

13  VII  – Poniedziałek  – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustel.

 • 730-Różaniec Fatimski i godzinki
 • 800(łac)  ++ dusze w czyścu cierpiące

14 VII  2020 –  Wtorek – sw. Henryka, wyzn i św. Kamila de Lellis, kapł

 • 18(0 ++ Helena Szeląg 6 r śm, Stanisław i Leonard Szeląg

15 VII 2020 –  Środa-  św. Bonawentury, bpa i dK

 • now do NMP NP.  i św. Mikołaja                 
 • 1800( + Barbara Nowacka – of rodz Wesołowskich

16 VII 2020– Czwartek  – NMP z Góry Karmel

 • 1730 adoracja Najśw Sakr
 • 1800 W int Panu Bogu wiadomej

17 VII  2020– Piątek

 • 1800 ++ Bernadeta i Franciszek 14 r śm

18 VII 2020 – Sobota – św.  Szymona z Lipnicy, kapł

 • 1800  ++  Jan i Ryszard Szczygielscy; Helena, Bogumiła, Tadeusz Opałka

19 VII  2020 –   Niedziela XVI zw – (VII po Zesłaniu Ducha Św.)

 • 800(Pęgów) W int babci Władysławy 75 urodz; dz błag
 • 945(K)  ++Jan i Antonina Harężak; Adolf, Bogusław Gruszka, Henryka Wójcik
 • 1130(P-Suma) + Czesław Śliwiński 1 r śm
 • 1800(Pęgów)  W int Joanny 18 urodz; Jakub 18 urodz Biszczak; dz błag

Zap p ślubne:

II – Oliwier Salamon, kawaler, par Pęgów i Agnieszka Rusztyn, panna, par. Pęgów

I-  Maciej Jarosław Stankiewicz,, kawaler, par Pęgów i Paulina Tatar, panna, par. Domaszczyn     

Solenizantów i jubilatów, otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu świętych .

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego i dobrego tygodnia.