OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-06-21

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XII niedz zw (III po Zesł. Ducha Św.) –21 VI 2020 r

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
 2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W środę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od g 11. W środę uroczystość patronalna Archidiecezji Wrocławskiej i odpust w Archikatedrze; w tym dniu dziękujemy Panu Bogu za 7 lat pasterzowania we Wrocłaiu J Ek ks Arcybiskupa Józefa Kupnego – Metroplitę Wrocławskiego oraz za 70 lat kapłaństwa J Em ks Henryka kardynała Gulbinowicza.
 4. ODWIEDZINY chorych z posługą sakramentalną – czwartek od g 11
 5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem.
 6. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. Dziękuję za składane ofiary przelewem na rachunek bankowy parafii      PKO BP 77 1020 5242 0000 2602 0468 6988    (dzisiaj możemy złożyć ofiary na tzw świętopietrze, czyli inicjatywy pap. Franciszka, natomiast za tydzień można złożyc dowolna ofiarę przeznaczona na ubezpieczenie kościołów.         

Porządek Mszy św:

20 VI 2020 – Sobota –  Niepokalanego Serca NMP

 • 1800  ++ zmm z rodziny Bulejak, Makowskich; + Władysława; poza paraf:  + Halina Górecka , gr

21 VI –   Niedziela XII zw – (III po Zesłaniu Ducha Św.)

 • 800(Pęgów)
  • I – ++ Jan i Magdalena Łakomscy; Danuta i Jerzy Jaworscy
  • II – + Halina Górecka, gr
 • 945(K)   W int Dariusz Kościołek, dz błag
 • 1130(P-Suma)
  • I – ++ rodziece Stanisław  30 r śm i Maria Zielińscy
  • II – pro populo
 • 1800(Pęgów)  W int Aliny i Henryka, dz błag

22  VI 2020 – Poniedziałek  – sww mm Jana Fishera, bpa i Tomasza More’a

 • 900(łac)  + Halina Górecka , gr

23 VI  2020 –  Wtorek

 • 18(0 + Halina Górecka, gr

24 VI 2020 –  Środa-  Urocz Narodzenia Św Jana Chrzciciela

 • now do NMP NP.  i św. Mikołaja                  
 • 1600 (K)
 • 1800( I – W int Dominiki 18 ur; dz błag     II -+ Halina Górecka, gr

25 VI 2020– Czwartek

 • g. 1730 adoracja Najśw Sakr
 • 1800 + Halina Górecka, gr

26 VI  2020– Piątek – św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapł

 • g. 1900 spowiedź św przed I Komunią
 • 1800 + Halina Górecka , gr

27 VI 2020 – Sobota –  św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i dK; NMP Nieustającej Pomocy

 • 1100 Uroczystość – I Komunia Św
 • 1800
  • I – W intLeokadi Teodorowskiej 75 ur – of dzieci i wnuki;
  • II –  + Halina Górecka , gr

28 VI –   Niedziela XIII zw – (IV po Zesłaniu Ducha Św.)

 • 800(Pęgów)
  • I – ++ Zofia i Wiesław Sławeccy, Kazimierz Klich;
  • II – + Halina Górecka, gr
 • 945(K)  ++ rodzice Antoni i Zofia Nowak, brat Ryszard Nowak
 • 1130(P-Suma)
  • I – Jan Rek 15 r śm i zmm z r Rek i Dylowskich;
  • II – + Tadeusz Macalik 5 r śm i + z r Macalików 1800(Pęgów)  W int Dariusz 57 urodz; dz błag

Solenizantów i jubilatów, otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu świętych.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego i dobrego tygodnia.