OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-03-29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkiego Postu  (tr. I Męki Pańskiej) – 29 III 2020 r.

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
  2. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski, szczególnie w tym ciężkim czasie epidemii. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować. 3.Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli. (Jeśli ktoś ma taką wolę, to może złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu)

28 III 2020 – Sobota

• 1800 Wynagradzająca za znieważanie NMP; słowami, myślą i czynami

29 III  2020–  V Niedziela Wielkiego Postu (czarna – tr. I Męki Pańskiej)

• 800(Pęgów)
    • I – Anna Kochańska – of przyjaciółka Ela z rodziną
    • II – ++ Wiesława Fasińska 14 r śm, rodzice Marianna i Stanisław; zmm z r Matusik
  • 945(K)
    • ++ Marian i Janina Kępa, Barbara i Bolesław// Henryk, Maria, Henryk Wójcik, Adolf i Bogusław Gruszka, Marian 2 r śm i Janina Kępa, Wiesław Kobyłka
  • 1130(Pęgów-Suma)
    • I – + Danuta Stabiszewska (78 ur)
    • II – rez

• I – W int Antoś Meller 3 urodz o zdr i bł Boże
    • II – W int Ireny i Edwarda Hołubowiczów , 42 r ślubu, dz błag
  • 1800(Pęgów)  ++ Bolesław, Marianna, Ryszard Sura

Solenizantów i jubilatów, otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu świętych.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli  i dobrego, błogosławionego tygodnia, owocnego Wielkiego Postu.

Zachęcam do dowiedzenia strony: https://niezbednik.niedziela.pl/  oraz www.parafiapegow.pl