OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-03-01

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na   I Niedzielę Wielkiego Postu  – 1 III 2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Warto przypomnieć sobie słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a post i trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
  2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 1730 (w Kotowicach o 16) odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 1730 (w Kotowicach po Mszy św) Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach, za które możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, oraz w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
  4. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.

29 II 2020 – Sobota

1800(Msza z poprzedz niedz) + Marianna Kwocz gr

1 III  2020–  I Niedziela Wielkiego Postu (I mies – adoracja N Sakr)

800(Pęgów) ++ za zmm z rodzin Ponarskich i Borowskich

945(Kotowice) W int Róż. Różańcowych

1130(Pęgów-Suma) W int Elżbiety 55 urodz i Tomasza – imieniny

1800(Pęgów)  + Marianna Kwocz, gr

2 III  2020 – Poniedziałek

900(łac) + Marianna Kwocz gr 30

3 III  2020 –  Wtorek

1800  W int Witolda i Zuzanny o p øaski i zdrowie

4 III 2020 – Środa – św. Kazimierza, królewicza     / nowenna do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja

1800 za parafian

5  III  2020– Czwartek ( I mies)                                                          /g. 1730 adoracja Najśw Sakramentu

1800 + Anna Kochańska – od ucz pogrzebu

6 III  2020– Piątek – (I mies) spowiedz św przed Mszą sw , w czasie Drogi Krzyżowej

1620 ++ Józefa, Genowefa i Władysław Dzikowscy

1800 ++  Stanisława 3 r śm i zmm z rodz Kobus i Łakota

7 III 2020 – Sobota  I mies – (śww mm Perpetuy i Felicyty) 1730 Różaniec wynagradzający

1800 W int Róż Różańcowych

8 III  2020–  II Niedziela Wielkiego Postu

800(Pęgów) I ++ Zofia 15 r śm, Józef, Cecylia Czekaj; Marianna i Józef Tas

II W int kobiet z naszej parafii i naszych rodzin – of proboszcz

945(Kotowice) rez

1130(Pęgów-Suma) I – + Jadwiga Kręcichwost 3 r śm

II – zmm z rodzin Smoter, Borowiec; Wanda Marć

1800(Pęgów)  ++ Franciszka i Karol

Do wieczności odszedł ś p Krzysztof Rychter – wieczne odpoczywanie

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu świętych.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli  i dobrego, błogosławionego tygodnia, owocnego Wielkiego Postu.