OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-02-16

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na   VI Niedzielę zwykłą  – 16 II 2020 r.

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości.
  2. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku i Benedykcie XVI. Naszym obowiązkiem jest wspierać piotrową pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom
  3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.

15 II 2020 – Sobota  – wsp NMP

1800(Msza z poprzedz niedz) + Marianna Kwocz gr

16 II  2020–  VI Niedziela zwykła

800(Pęgów) I – za parafian

II – ++ Janina Kuczyńska 2 r śm, zmm rodzice i bracia

945(Kotowice) W int Filipa, urodz, o bł Boże oraz p łaski przez wstaw NMP

1130(Pęgów-Suma) I – W int Anny 33 urodz, dz błag i o szczęśliwe rozwiązanie

II – ++ Antonina 5 r śm i Ludwik 26 r śm Łamasz

1800(Pęgów)  + Marianna Kwocz, gr

17 II  2020 – Poniedziałek – śww Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP

900(łac) + Marianna Kwocz gr

18 II  2020 –  Wtorek

900 + Marianna Kwocz gr

19 II 2020 – Środa           / nowenna do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja

1800 + Czesław Śliwiński

(poza paraf) + Marianna Kwocz gr

20 II  2020 – Czwartek                                                      /g. 1730 adoracja Najśw Sakramentu

1800 ++ Stanisława i Franciszek Zielińscy

21 II  2020– Piątek – św. Piotra Damianiego, bpa i dK

1800 ++ Jerzy 31 r śm i zmm z rodzin Bartosiewicz, Bednarz, Pańko i Góral

22 II 2020 – Sobota  – Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła

1800(Msza z poprzedz niedz) W int Marcin Cyran w 18 urodz; dz błag

23 II  2020–  VII Niedziela zwykła

800(Pęgów) + Marianna Kwocz, gr

945(Kotowice) ++ Józef Kowalski 55 r śm i Jerzy Kowalski 2 r śm

1130(Pęgów-Suma) I – W int Mateusza 11 urodz, dz błag

II – za parafian

1800(Pęgów)  ++ Irena i Stanisław Brzezińscy; Maria i Bernard Baszuro, Jadwiga i Czesław, Krzysztof  Kociemscy

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu świętych.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli  i dobrego, błogosławionego tygodnia