OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-02-02

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę zwykłą (IV po Objaw. Pańskim) – Ofiarowanie Pańskie – 2 II 2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach, szczególnie klauzurowych i zgromadzeniach. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka dobrowolnych ofiar na zakony klauzurowe, gdzie siostry przez modlitwę, pracę i post wspierają także nasze intencje.
  2. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.

1 II 2020 – Sobota  – I mies

1730 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP

1800 W int Róż R

2 II  2020–  IV Niedziela zwykła (IV po Objawieniu Pańskim)- Ofiarowanie Pańskie (MB Gromnicznej)

800(Pęgów) I – + Maria Kwocz gr 1

II – + Stefania Borowiec

945(Kotowice) ++ Cecylia i Czesław Burak; Stefania i Stanisław Chałacińscy, siostra Alina i brat Roman

1130(Pęgów-Suma) I – W int wszystkich, którzy przyjęli błog koledowa; o p łaski i bł Boże

II – ++Władysława, Józef, Emilia, Józef, Jolanta, Leonard, Józef

1800(Pęgów)  + Artur Tas – of rodzice i bracia

3 II  2020 – Poniedziałek – św. Błażeja, bpa i m; św. Oskara, bpa (błogosł świecami św Błażeja)

700(łac) + Maria Kwocz gr

4 II  2020 –  Wtorek

900 + Maria Kwocz gr

5 II 2020 – Środa – św. Agaty; dz i m  (błog wody i chleba) / nowenna do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja

700  + Maria Kwocz gr

6 II  – Czwartek – I m – św. Pawła Miki i Tow, mm (św. Doroty, dz i m) /g. 1730 adoracja Najśw Sakramentu

1800 + Maria Kwocz gr

7 II  2020– Piątek I mies (spowiedz przed Mszą św)

1900(K)

1900 + Maria Kwocz gr

8 II 2020 – Sobota

1800(Msza z poprzedz niedz) W int Haliny i Stefana Szpura w 50 r ślubu, dz błag

(poza paraf) + Maria Kwocz gr

9 II  2020–  V Niedziela zwykła (V po Objawieniu Pańskim)

800(Pęgów) I – + Maria Kwocz gr 1

II – + Władysław Kwocz 13 r śm

945(Kotowice) Róże Róż

1130(Pęgów-Suma) I – W int Władysław, urodz, dz błag

II – W int Zofii i Tadeusza, w 40 r slubu, dz błag i o bł dla dzieci i wnuków

1800(Pęgów)  W int Janiny w 99 urodz, dz błag

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu świętych.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli  i dobrego, błogosławionego tygodnia