OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-01-26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na   III Niedzielę zwykłą (III po Objaw. Pańskim) – 26 I 2020 r.

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.
  2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach, szczególnie klauzurowych i zgromadzeniach. Po Mszach św odbędzie się zbiórka dobrowolnych ofiar na zakony klauzurowe, gdzie siostry przez modlitwe, pracę i post wspieraja także nasze intencje.
  3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.

25 I 2020 – Sobota – Nawrócenie św. Pawła Apostoła

1300+Anna Kochańska – pogrzeb

1800 W int dziękczynnej Panu Bogu za wysłuchane prosby

26 I  2020–  III Niedziela zwykła (III po Objawieniu Pańskim)

800(Pęgów) I – ++Antonina i Józef Puć

II – W int Paweł 50 urodz i imieniny; dz błag

945(Kotowice) II – Helena i Stanisław, zmm z rodz Grzeczuła i Braciszewicz

1130(Pęgów-Suma) I – W int Elizy 2 urodz; dz błag

II – ++ Stanisław 29 r śm i Szarlotta 16 r śm Remian

1800(Pęgów)  W int Ignacego 1 urodz; dz błag

27 I  2020 – Poniedziałek – św. Anieli Merici, dz

900(łac) za parafian

28 I  2020 –  Wtorek – św. Tomasza z Akwinu, kapł i dK

900 za parafian

29 I 2020 – Środa                                                                / nowenna do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja

1800  W int Krzysztofa o zdrowie i p łaski dla wnuków

30 I 2020 – Czwartek                                                           /g. 1730 adoracja Najśw Sakramentu

1800 ++Władysława, Stanisław, Józef Wargoccy, rodzeństwo, rodzice Antoni i Rozalia Klubowicz

31 I  2020– Piątek – św  Jana Bosko, kapł

1800 W int dziękcz Panu Bogu za otrzym łaski z prośbą Bogu wiadomą

1 II 2020 – Sobota  – I mies

1730 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP

1800 W int Róż R

2 II  2020–  IV Niedziela zwykła (IV po Objawieniu Pańskim)- Ofiarowanie Pańskie (MB Gromnicznej)

800(Pęgów) I – + Maria Kwocz gr 1

II – + Stefania Borowiec

945(Kotowice) ++ Cecylia i Czesław Burak; Stefania i Stanisław Chałacińscy, siostra Alina i brat Roman

1130(Pęgów-Suma) I – W int wszystkich, którzy przyjęli błog koledowa; o p łaski i bł Boże

II – rez

1800(Pęgów)  + Artur Tas – of rodzice i bracia

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu świętych.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli  i dobrego, błogosławionego tygodnia

Do wieczności odeszła śp Anna Kochańska – wieczne odpoczywanie …….