OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2020-01-19

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na   II Niedzielę zwykłą (II po Objaw. Pańskim) – 19 I 2020 r.

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.
  2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  3. Dziękuję za każde dobro i wszelką pomoc, za ofiarowane produkty, oraz za przygotowanie  kościoła parafialnego oraz kościoła w Kotowicach do świętowania niedzieli.

19 I  2020–  II Niedziela zwykła (II po Objawieniu Pańskim)

800(Pęgów) +Andrzej Makowski 7 r śm

945(Kotowice) W int Emil, 3 urodz; dz błag

1130(Pęgów-Suma)  I- W int Jerzy 57 urodz i Ireny 19 urodz; dz błag

II + Czesław Śliwiński

1800(Pęgów) + Zygmunt 12 r sm

20 I  2020 – Poniedziałek – św. mm Fabiana, pap i Sebastiana, wyznawcy

900(łac) W int ks Wojciech – of chrzestny z rodziną

21 I  2020 –  Wtorek – św. Agnieszki, dz i m

900 W int Waldemar; dz błag; of rodzice

22 I 2020 – Środa – św. Wincentego, dk i m, Patr Kapit Kated Wr/ nowenna do NMP Nieust Pomocy i św. Mikołaja

900  W int Mirosław 57 urodz; dz błag

23 I 2020 – Czwartek

900 za parafian

24 I  2020– Piątek – św Franciszka Salezego, bpa i dK

1800 + Artur Tas – of Ryszard z Dolnej Bystrzycy

25 I 2020 – Sobota – Nawrócenie św. Pawła Apostoła

1800 W int dziękczynnej Panu Bogu za wysłuchane prosby

26 I  2020–  III Niedziela zwykła (III po Objawieniu Pańskim)

800(Pęgów) I – ++Antonina i Józef Puć

II – W int Paweł 50 urodz i imieniny; dz błag

945(Kotowice) II – Helena i Stanisław, zmm z rodz Grzeczuła i Braciszewicz

1130(Pęgów-Suma) I – W int Elizy 2 urodz; dz błag

II – ++ Stanisław 29 r śm i Szarlotta 16 r śm Remian

1800(Pęgów)  W int Ignacego 1 urodz; dz błag

Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i polecamy wstawiennictwu świętych.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli  i dobrego, błogosławionego tygodnia

Plan Wizyty Duszpasterskiej* (kolędy) 2020

Poniedziałek – piątek od 16.00  ;  Sobota od 10:00 ;  (zapoznajmy się z planem kolędy, ponieważ nie będzie już zwyczaju wcześniejszego (w dzień poprzedzający) powiadomienia przez ministrantów.

21 I – ul. Stawowa nr nieparzyste

21 I ul. Stawowa nr parzyste i ul. cd Kasztanowa –  tzw. Bukaciarnia

22 I  ulice: Poprzeczna, Kasztanowa, Słowackiego, cd. Mickiewicza

22 I – u: Pisakowa, Ogrodowa, Gajowa, Pod Lasem, , część Mickiewicza od ul Piaskowej